معاون سازمان بسیج دانشجویی خبرداد:

اعزام ۳۵۰ نفر از دانشجویان به مناطق حساس مقابله با كرونا

اعزام ۳۵۰ نفر از دانشجویان به مناطق حساس مقابله با كرونا

به گزارش دانشگاه فارسی معاون عملیات جهادی سازمان بسیج دانشجویی اظهار داشت: 350 نفر از دانشجویان، پزشكان، پرستاران و كادر درمانی آماده اعزام به مناطق حساس مقابله با كرونا همچون گیلان و مازندران هستند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از سازمان بسیج دانشجویی، صادق مفرد در تشریح آخرین اقدامات قرارگاه مبارزه با كرونا سازمان بسیج دانشجویی اظهار داشت: پس از تشكیل قرارگاه جهادی مبارزه با كرونا تا كنون ۶ هزار و ۸۰۰ نفر از دانشجویان در سراسر كشور در حال فعالیت هستند كه برخی به صورت انفرادی و برخی در چارچوب گروه های جهادی عمل می كنند.
وی اضافه كرد: از لحاظ گروهی ۵۰ گروه پزشكی فعال می باشند، ۱۵۱ گروه جهادی نیز در حال فعالیت هستند كه ۶ هزار و ۴۰۰ نفر نیز در استانها برای همكاری اعلام آمادگی كردند كه از این تعداد بیش از ۳۵۰ نفر از كادر درمانی و دانشجویان پزشكی و پرستاری هستند كه آماده اعزام به نقاط حساس مانند استان های گیلان و مازندران كه اوضاع بحرانی دارند، هستند.
معاون عملیات جهادی سازمان بسیج دانشجویی اشاره كرد: در حال رایزنی با وزارت بهداشت برای اعزام این نیروها هستیم و تا به این لحظه ۲۸۰ نفر كادر درمانی توسط بسیج دانشجویی به مراكز درمانی تزریق شده و ۷۸۰ نفر نیز در مراكز تلفنی حضور دارند و در حال مشاوره تلفنی به وسیله سامانه تلفنی ۴۰۳۰ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) هستند.
مفرد افزود: ایستگاه های سلامت در ۱۶ استان كشور با هدف آموزش بهداشت پیشگیرانه به راه افتاده است كه ۹۵۰ نفر نیروی آموزش بهداشت داریم كه در این مراكز به مردم آموزش بهداشت فردی ارائه می دهند.
وی اعلام نمود: در بخش تولیدی در ۲۵ استان كارگاه تولیدی ماسك و مواد ضدعفونی كننده و نیز لباس كادر درمانی در حال فعالیت هستند كه بخشی فعالیت خودرا آغاز نموده و برخی در حال راه اندازی هستند، البته گروهی نیز در بخش توزیع مواد مانند ماسك فعالیت می نمایند كه امروز در تهران پارچه مورد نیاز برای تولید ۵۰ هزار ماسك را شاهد بودیم، در شهرهای اطراف نیز طبق برنامه ریزی ها به دنبال افزایش این مقدار در ایام آینده هستیم.
معاون عملیات جهادی سازمان بسیج دانشجویی اشاره كرد: در بخش ضدعفونی كردن معابر، مساجد و مدارس نیز نیروهای جهادی در حال فعالیت هستند و با كمك خیرین آماده ضدعفونی كردن معابر شهرهای مختلف می باشند.
مفرد اشاره كرد: در كنار همه این فعالیت ها گروه جهادی دانشگاه شریف گروه جهادی مهدویون سایتی به نام سایت «آلاء» معرفی كرده اند و امروز به بازدید ۴ هزار نفر در روز رسیده كه در حال آموزش مجازی به دانش آموزان هستند باتوجه به تعطیلی مدارس به دنبال جبران عقب ماندگی آنها هستند و در حال تامین استودیو این گروه نیز هستیم كه البته برای برخی موارد فعال شده و برای مابقی مقاطع تحصیلی نیز به زودی فعال خواهد شد.
وی اضافه كرد: بعضی از دانشگاه ها مباحث علمی تری برای نحوه ضدعفونی كردن معابر ارائه كردند كه در حال بررسی هستیم و در صورت صدور مجوز انجام می شود مانند استفاده از اشعه UV برای ضدعفونی كردن مترو، جایگزین كردن محلول اتانول با مواد دیگر باتوجه به افزایش قیمت و كمبود این محلول بحث جایگزینی صورت گیرد كه در حال دریافت مجوز هستیم.

1398/12/25
21:43:50
5.0 / 5
3063
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است