معاون نهاد رهبری در دانشگاه ها:

تعلیق مراسم اعتكاف از تصمیمات هوشمندانه بود

تعلیق مراسم اعتكاف از تصمیمات هوشمندانه بود

به گزارش دانشگاه فارسی معاونت برنامه ریزی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها با اشاره به اینكه حفظ سلامتی از واجبات موكد دینی است، اظهار داشت: تصمیم خوبی كه در تعلیق مراسم اعتكاف اتخاذ شد همچون تصمیمات هوشمندانه بود.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام فاطمی پور اظهار داشت: در ایام اخیر، با ورود ویروس «كرونا»، كشور در وضعیت جدیدی قرار گرفته است كه البته این مورد مختص به ایران نیست.
وی افزود: مواجهه با این مساله هم به یك عزم جدی برای رعایت نكات بهداشتی نیاز دارد و هم نیازمند حفظ آرامش روحی و روانی است؛ این دو ابزار مهم برای مواجهه و یا حل مساله كرونا، نه تنها نافی یكدیگر نمی باشند بلكه در كنار هم می توانند مسیر رو به جلویی برای خروج كشور از این وضعیت به شمار آید.
معاونت برنامه ریزی و مدیریت منابع نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به نقش اضطراب در جامعه و تاثیرات آن اظهار داشت: امروز جامعه ما بیشتر از آنكه با این ویروس درگیر شود و یا از آن صدمه ببیند، بر اثر اضطراب ها و استرس های القا شده توسط فضای مجازی، آرامش روحی و روانی آن مبتلا به اختلال گردیده است؛ بنابراین نیازمند این هستیم كه اطلاع رسانی بهتر و دقیق تر در مورد این بیماری به مردم منتقل شود تا آرامش روحی به جامعه باز گردد.
حجت الاسلام فاطمی پور با اشاره به نقش پزشكان ایرانی و اقدامات آنها در ارتباط با كنترل شیوع ویروس كرونا خاطرنشان كرد: پزشكان ایرانی در زمره بهترین های جهان هستند و نباید جایگاه آنها تضعیف شود، اما از طرفی برخی مسئولین و كادر سلامت كشور را به نگفتن بموقع حقیقت و ناتوانی در حل این مشكل متهم می كنند در حالیكه برای این ویروس، درمانی در هیچ نقطه ای از جهان پیدا نشده است.
وی افزود: صرفاً پیشگیری را قبل از مبتلا شدن و استراحت و یا قرنطینه را بعد از ابتلای فرد به این ویروس سفارش كرده اند؛ ازاین رو نباید با عناوین تخریب كننده، جایگاه پزشكان را در ذهن مردم تخریب كرد و اعتماد به آنها را از بین برد كه اگر چنین اتفاقی رخ دهد، باید منتظر نتایج مخربی باشیم.
معاونت برنامه ریزی و مدیریت منابع نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با تاكید بر جایگاه دعا در فرهنگ ایرانی اسلامی ما بعنوان یكی از طریق های كسب آرامش روحی و روانی اظهار داشت: در كنار این مورد حفظ آرامش روحی و روانی و از بین بردن استرس می تواند با افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن، تسهیل كننده و مكمل رسیدن به نتیجه مطلوب در مقابله با بیماری ها باشد و این مورد توسط مجامع پزشكی اثبات شده است.
وی خاطرنشان كرد: دعا همواره در فرهنگی ایرانی اسلامی ما بعنوان یكی از طریق های كسب آرامش مطرح بوده و امروز هم كه كشور گرفتار یك تشویش خاطر، نسبت به فراگیری این ویروس شده، بزرگان دینی و مذهبی ما برای بازگشت آرامش روحی، بر این مورد تاكید كرده اند اما متاسفانه این مورد هم توسط همان كسانی كه در فضای مجازی به پزشكان تهمت می زنند، مورد انتقاد قرار گرفت.
وی خاطرنشان كرد: حفظ سلامتی از واجبات موكد دینی است. تصمیم خوبی كه در تعلیق مراسم اعتكاف اتخاذ شد همچون تصمیمات هوشمندانه ای بود كه می تواند سلامتی افراد را در این وضعیت حفظ كند. این مهم هم نشانگر فقه پویا و پاسخگوی شیعه در مقابل تمامی ابتلائات و مشكلات جوامع می باشد.

1398/12/08
10:13:59
5.0 / 5
3527
تگهای خبر: پزشك , دانشگاه , مراسم , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است