براساس بخشنامه جدید؛

نحوه خروج از كشور دانشجویان خارجی اعلام گردید

نحوه خروج از كشور دانشجویان خارجی اعلام گردید

دانشگاه فارسی: مدیركل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان از صدور بخشنامه ای درباب چگونگی خروج دانشجویان خارج از كشور آگاهی داد.عبدالحمید علیزاده در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره وضعیت دانشجویان خارجی كه درخواست بازگشت به كشور خودرا دارند، اظهار داشت: آن دسته از دانشجویان بین المللی كه به سبب تعطیلات پیش رو قصد مراجعه به كشور خودرا دارند، می توانند برمبنای بخشنامه امروز كه با همكاری نیروی انتظامی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و اداره پلیس مهاجرت و گذرنامه صادر شده و با رعایت نكاتی كه اعلام می شود نسبت به خروج و مراجعت خود اقدام نمایند.
مدیركل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان افزود: این دانشجویان برای خروج حتما باید كارت یا گواهی دانشجویی معتبر داشته باشند و در پاسپورت آنها، پروانه اقامت معتبر وجود داشته باشد.
علیزاده اضافه كرد: این دانشجویان باید از مبادی اصلی كشور مبادرت به خروج كنند. آنهایی كه می خواهند از فرودگاه ها بیرون بروند، پیشنهاد ما این است كه ۷ تا ۸ ساعت زودتر از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند، بروند و برگردند، سپس ما در خدمت آنهایی كه هرگونه خدمات كنسولی برای اقامت نیاز داشته باشند، هستیم. به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر در این رابطه اداره كل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود دانشجویانی كه مایل هستند در روزهای تعطیلات دانشگاهی در كشور خود باشند می توانند بدون نیاز به ستاندن جواز خروج و مراجعت كشور را برای سپری كردن تعطیلات ترك كنند. متن این اطلاعیه به شرح ذیل است: قابل توجه كلیه دانشجویان بین المللی شاغل به تحصیل در دانشگاه های كشور به اطلاع آن دسته از دانشجویان بین المللی دانشگاه ها كه قصد مراجعت به كشور متبوع خود و استفاده از تعطیلات را دارند می رساند با توجه به مساعدت و هماهنگی به عمل آمده با اداره پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی ج. ا. ایران و برمبنای بخشنامه مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۵ اداره مذكور، این دسته از دانشجویان می توانند با رعایت موارد و در دست داشتن مدارك زیر بدون نیاز به ستاندن جواز خروج و مراجعت كشور را برای سپری كردن تعطیلات ترك كنند. ۱- كارت یا گواهی دانشجویی معتبر ۲- گذرنامه دارای پروانه اقامت دانشجویی معتبر ۳- مبادرت به خروج از مبادی و مرزهای اصلی كشور نكته مهم: آن دسته از دانشجویان كه قصد مراجعت از مسیرهای هوایی را دارند لازم است ۸ ساعت زودتر از زمان پرواز در فرودگاه باشند.


منبع:

1398/12/06
15:52:38
5.0 / 5
3478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است