كمیته ویژه پیش گیری از كرونا در دانشگاه فنی و حرفه ای تشكیل شد

كمیته ویژه پیش گیری از كرونا در دانشگاه فنی و حرفه ای تشكیل شد

دانشگاه فارسی: كمیته ویژه كنترل و پیش گیری از بیماری كرونا با حضور معاونین و مدیران كل حوزه ستادی در دانشگاه فنی و حرفه ای تشكیل شد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از دانشگاه فنی و حرفه ای، به دنبال انتشار اخبار رسمی درباب ابتلای برخی از هموطنان به بیماری های ویروسی آنفولانزا و كووید ۱۹ در بعضی استانها، با وجود اینكه تابحال هیچ موردی از این بیماری یا موارد مشكوك به آن در دانشگاه فنی و حرفه ای مشاهده نشده است امّا به دستور رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای كمیته ویژه ای بمنظور اتخاذ تصمیمات و تدابیر لازم برای كنترل و پیش گیری از این بیماری در سازمان مركزی دانشگاه تشكیل شد.
در اولین نشست این كمیته كه بامداد امروز با حضور معاونین و مدیران كل حوزه ستادی دانشگاه فنی و حرفه ای در سالن جلسات دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد، موارد زیر به تصویب رسید و از كلّیه دانشگاهیان فنی و حرفه ای درخواست شد سفارش های ویژه زیر را مورد توجّه جدّی قرار دهند:
ایجاد جو روانی آرام و پرهیز از ترس و واهمه و اطلاع رسانی دقیق و بهنگام.
تأكید بر ارائه آموزش های عمومی به دانشجویان و كاركنان در امتداد روش های پیشگیری و مقابله با بیماری خصوصاً در خوابگاه های دانشجویی.
رعایت بهداشت فردی خصوصاً شستشوی مكرّر و صحیح دست ها با آب و صابون یا با استفاده از ژل های ضدعفونی كننده؛
چاپ و نصب بنر و توزیع بروشورهای اطلاع رسانی در سطح واحد های تابعه (پیوست نامه)
لغو تمامی سیمنارها، كنفرانس ها و همایش های غیرضروری در اسفندماه جاری.
استفاده از وسایل شخصی نظیر ظروف غذا، قاشق، چنگال، مهر نماز.
مراقبت در هنگام از وسایل نقلیه عمومی نظیر اتوبوس، تاكسی، آژانس.
نصب مخازن ژل های ضدعفونی در ورودی های سالن های غذاخوری.
ضدعفونی كردن محیط اماكن آموزشی و رفاهی و خودرو های عمومی.
روسای استانی ضمن ارتباط مستمر با استانداری ها و ستادهای پیشگیری و مقابله درباب تعطیلی موقت فعالیت آموزشی(هماهنگ با سایر موسسات آموزش عالی استانی) اقدام نمایند.
ارتباط موثر و هماهنگ مسئولین مراكز، با مراكز بهداشتی و درمانی شهرستان جهت بازدید كارشناسان و ارائه طریق جهت پیش گیری از بیماری مذكور در سلف سرویس، نمازخانه، خوابگاه، كلاس های درسی، كارگاه و آزمایشگاه.
حضور پزشك و كارشناس بهداشت در خوابگاه های دانشجویی و ضرورت هماهنگی جهت انتقال موارد مشكوك بیماری به مراكز درمانی.
پرهیز جدی از انجام ماموریت های اداری غیر ضروری.
ضرورت قرار دادن مواد ضد عفونی كننده در كنار دستگاه های ثبت ساعت(كارت زنی) و یا اتخاذ ترتیب دیگری برای ثبت ورود و خروج كاركنان با توجه به شرایط موجود
موافقت با مرخصی همكارانی كه مبتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا هستند(عدم حضور عزیزان منوط به دریافت گواهی استراحت پزشكی خواهد بود و عدم حضور فرد به صورت مرخصی استعلاجی محاسبه می شود.
از همكاران و دانشجویانی كه ظرف دوهفته گذشته به استان های در معرض آلودگی این ویروس مسافرت داشته اند، در صورت غیبت، مرخصی ایشان موجه شناخته می شود.
غیبت دانشجویانی كه علائم مبتلاشدن به سرماخوردگی و آنفولانزا و بیماری های ویروسی مشابه را دارند در صورت ارائه گواهی استراحت پزشكی، موجه خواهد بود.
سایر موارد پیشگیری كننده و درمانی.


منبع:

1398/12/04
23:17:37
5.0 / 5
3491
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است