بررسی های جدید نشان می دهد؛

انقراض یك سوم گیاهان و حیوانات جهان تا سال۲۰۷۰

انقراض یك سوم گیاهان و حیوانات جهان تا سال۲۰۷۰

به گزارش دانشگاه فارسی بررسی های جدید دانشگاه آریزونا نشان میدهد تا سال 2070 به سبب گرمایش زمین یك سوم گونه های گیاهی و جانوری بطور كامل نابود خواهند شد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از تك اكسپلوریست، بررسی نقشه های آب و هوایی، نحوه جابجایی و مهاجرت جانوران، الگوهای گرمایش زمین و غیره نشان میدهد كه تا ۵۰ سال دیگر از هر سه گیاه و جانور موجود در كره زمین یكی از بین می رود.
این نخستین بررسی و مطالعه گسترده در مورد تأثیرات گرمایش زمین بر روی نحوه زیست گیاهان و جانوران است و ثابت می كند این پدیده چه تأثیرات مرگباری بر روی آینده حیات وحش در جهان دارد.
پژوهشگران برای تكمیل بررسی های خود دراین زمینه شرایط ۵۳۸ گونه گیاهی و جانوری را در ۵۸۱ منطقه مختلف جهان مورد بررسی قرار داده اند و به این نتیجه رسیده اند كه ۴۴ درصد از موجودات زنده در مناطق مورد اشاره تا سال ۲۰۷۰ نابود می شوند.
به منظور تجزیه و تحلیل شرایط آب و هوایی تا ۵۰ سال آینده، ۱۹ متغیر مربوط به آب و هوا در هر یك از ۵۸۱ منطقه بررسی شده، مورد توجه قرار گرفته اند. دانشمندان می گویند در صورت تداوم شرایط فعلی گرمایش زمین، وقوع این فاجعه اجتناب ناپذیر خواهد بود.

1398/11/27
15:13:58
5.0 / 5
3907
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است