معاون فرهنگی وزارت علوم:

برگزیدگان قرآنی دانشگاهی اغلب مغفول مانده و رها می شوند

برگزیدگان قرآنی دانشگاهی اغلب مغفول مانده و رها می شوند

به گزارش دانشگاه فارسی معاون فرهنگی وزارت علوم اظهار داشت: برگزیدگان قرآنی بخش های دانشگاهی كه در جشنواره ها و سایر مسابقات ملی و بین المللی افتخار آفرین بوده اند اغلب مغفول مانده و رها می شوند.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از دانشگاه پیام نور، غلامرضا غفاری امروز در سومین جلسه هماهنگی بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی قرآن كریم كه در سازمان مركزی دانشگاه پیام نور برگزار شد، اضافه كرد: پژوهش هایی كه در حوزه علوم اسلامی در كشور وجود دارد متوجه قرآن پژوهشی و عترت پژوهی است و این دستاوردها ظرفیت بزرگی است كه جای آن در نمایشگاه بین المللی قرآن خالی است.
وی با عنوان اینكه نمایشگاه بین المللی قرآن كریم كه در ماه مبارك رمضان برگزار می شود، فرصت بزرگی است كه باید از آن بهره برد، گفت: نمایشگاه امسال باتوجه به ظرفیت های بسیار مطلوبی كه در سطح دانشگاه ها و حوزه وجود دارد، باید با تدبیر ویژه در مقیاس گسترده تر و خلاقانه تر از سال های گذشته اجرا شود.
معاون فرهنگی وزیر علوم رونق و استمرار این فعالیت مبارك را مهم ترین رسالت و ماموریت بخش فرهنگی دانشگاه ها دانست و اشاره كرد: كشور و انقلاب ما با نام اسلام مزین شده است و فرهنگ آموزه های دینی و ارزش های اسلامی باید در تبیین هویت جوانان این كشور نقش كلیدی داشته باشد.
غفاری از دانشگاهیان خواست، پایان نامه ها و رساله هایی كه به حوزه های قرآنی اختصاص دارد و از ظرفیت و قابلیت خوبی برخوردار می باشند، در نمایشگاه ارائه شود.
وی گسترش فعالیت ها را بسیار مهم خواند و اضافه كرد: در سال های گذشته كارهای نمایشگاه محدود بود، اما درصدد هستیم با گسترش فعالیت ها و امكان مشاركت بیشتر، امكان حضور سلایق مختلف و ایده های جدید را در نمایشگاه فراهم نماییم.
وی تصریح كرد: فرهنگ قرآنی زمانی به آرمانها می رسد كه هم افزایی و همراهی بخش های مختلف دانشگاهی و حوزوی بیشتر شود و بتوانیم آنچه مورد نیاز نسل جوان امروز است، عرضه نماییم.
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، بر ضرورت بهره مندی از برگزیدگان قرآنی دانشگاه ها در بیست هشتمین نمایشگاه بین المللی قرآن اصرار كرد و اظهار داشت: برگزیدگان قرآنی بخش های دانشگاهی كه در جشنواره ها و سایر مسابقات ملی و بین المللی افتخار آفرین بوده اند اغلب مغفول مانده و رها می شوند و باید بتوانیم از حضور آنها در نمایشگاه بهره مند شویم.

1398/11/16
23:44:39
5.0 / 5
4111
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است