فرهنگ سازی مالكیت فكری در كشور سرعت می گیرد

فرهنگ سازی مالكیت فكری در كشور سرعت می گیرد

به گزارش دانشگاه فارسی كانون پتنت برنامه ای با عنوان سه شنبه های با طعم مالكیت فكری را با هدف افزایش آگاهی عمومی برگزار می نماید.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، «سه شنبه های با طعم مالكیت فكری» عنوان برنامه ای است كه توسط كانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می گردد تا افزایش آگاهی عمومی پیرامون مالكیت فكری با این رویداد آموزشی و ترویجی سرعت گیرد.
در این برنامه كه شامل برگزاری سلسله وبینارهای آموزشی منظم در سه شنبه های مختلف فصل زمستان است، مخاطبان با مهم ترین موضوعات مالكیت فكری آشنا می شوند.
كانون پتنت معاونت علمی و فناوری ارتقای فرهنگ مالكیت فكری و آموزش باكیفیت در حوزه های در رابطه با مالكیت فكری بخصوص ثبت اختراع را با برگزاری این رویداد دنبال می كند. همینطور آشنایی با فرآیندهای استفاده از حمایت های موجود برای ثبت اختراع خارجی و ارتباط گرفتن مخاطبان با كانون پتنت از دیگر دستاوردهای برگزاری آن است.
البته تمركززدایی فعالیت ها از استان های بزرگ و اشاعه فرهنگ در كل كشور عامل دیگری برای برگزاری این دوره های غیر حضوری است تا مخاطبان سراسر كشور، بتوانند به راحتی در این دوره ها شركت نمایند و از محتوای آن هابهره مند شوند
سلسله وبینارهایی با موضوعات متنوع مالكیت فكری، در سه شنبه های هر هفته و در ساعات ۱۶ الی ۱۸ برگزار می گردد و آشنایی با مالكیت فكری، اختراعات حوزه سلامت، پتنت ابزاری برای حفاظت از فناوری های نوآورانه، جستجوی پتنت، آموزش نحوه ثبت درخواست در پرتال كانون پتنت ایران، آشنایی با پایگاه اطلاعاتی Espacenet و آشنایی با معاهده همكاری ثبت اختراع (PCT) و مزایای آن عناوین این وبینارها است.
همچنین این وبینارها به صورت هدفمند، كاملاً مرتبط و در امتداد یكدیگر انتخاب شده اند و همین موضوع، منجر م شود تا مخاطبان با شركت در این سلسله وبینارها، بتوانند با مبانی اولیه مالكیت فكری و ثبت اختراع، آشنا گردند.

1398/10/22
19:36:54
5.0 / 5
3881
تگهای خبر: آموزش , علمی , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است