با انعقاد یك تفاهم نامه؛

استفاده از فناوری های نرم در مدارس تهران توسعه می یابد

استفاده از فناوری های نرم در مدارس تهران توسعه می یابد

دانشگاه فارسی: برای آشنا سازی دانش آموزان با مفاهیم فناوری نرم و استفاده از روش های نوین آموزشی و ترویجی در مدارس، تفاهم نامه همكاری منعقد شد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برای آشنا سازی دانش آموزان با مفاهیم فناوری نرم و استفاده از روش های نوین آموزشی و ترویجی در مدارس، تفاهم نامه همكاری، بین ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز و شورای هماهنگی موسسان مدارس غیردولتی شهر تهران منعقد شد.
سیدمحمدحسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جریان امضای این تفاهم نامه اظهار داشت: تعامل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با نظام آموزشی و مدارس از دو جنبه حائز اهمیت می باشد.
به گفته نیری: هدف اول از این گونه تعاملات، ایجاد سازوكارهایی برای تعامل بیشتر در موضوعات فناوری و نوآوری برای طرح بحث در مراكز آموزشی است. ترویج و گفتمان سازی جریان نوآوری و فناوری برای افراد جامعه از سنین پائین صورت می گیرد و در نهایت بستری مناسب برای توسعه نیروی انسانی فراهم می سازد.
دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز ضمن تاكید بر اهیمت كارهای ترویجی، افزود: دلیل دوم اهمیت این گونه تعاملات كه از اولی مهمتر است، توجه به نقش دانش آموزان و مراكز آموزشی در توسعه سازوكارهای نرم و رفتارسازی های فرهنگی در جامعه است. خیلی از سازوكارهای رفتارساز فرهنگی، همانند رعایت قوانین و مقررات، توجه به حقوق مردم و سایر این موارد، از دوران دانش آموزی در فرد نهادینه می شود.
به گفته نیری، دلسوزان بسیاری درباب مصرف محصولات فرهنگی با كاراكترهای خارجی در میان كودكان و نوجوانان، دغدغه مند و نگران هستند. بی گمان برای رفع این دغدغه، باید پایه جریان سازی فرهنگی در توسعه كاراكترها و شخصیت های فرهنگی بومی در محیط های آموزشی انجام گیرد.
دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز با تاكید بر اهمیت نقش مدارس غیردولتی بعنوان سازوكارهای اثربخشی كه بتواند اقتصاد آموزش را شفاف كند، اظهار داشت: تاكید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر رشد و توسعه فضای استارتاپی بر این مبناست كه سازوكارهای استارتاپی چون برمبنای رفتارهای بخش خصوصی شكل گرفته اند، از چابكی لازم برخوردار می باشند.
وی اضافه كرد: همین سازوكارها، زمینه مناسبی را برای شفاف سازی اقتصاد و جلوگیری از رانت و انحصارگرایی به وجود می آورد و در نهایت مردم جامعه از بهبود فضای اقتصادی منتفع خواهند شد. سود می برند.


منبع:

1398/10/21
14:42:04
5.0 / 5
3956
تگهای خبر: آموزش , برند , جوانان , علمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است