در آلمان؛

حمله هكری ۳۸ هزار دانشجو را به صف كرد

حمله هكری ۳۸ هزار دانشجو را به صف كرد

دانشگاه فارسی: به دنبال وقوع یك حمله هكری به دانشگاهی در آلمان، مسئولان این دانشگاه از 38 هزار دانشجوی خود خواستند تا برای تغییر كلمه عبور صف ببندند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از زددی نت، حمله بدافزاری به دانشگاهی در آلمان موجب شد بیشتر از ۳۸ هزار دانشجو، عضو هیأت علمی و كارمند یك دانشگاه آلمانی همراه با كارت شناسایی خود در صف بایستند تا بتوانند كلمه عبور جدید خودرا دریافت نمایند.
این رویداد در دانشگاه Justus Liebig رخ داده كه در شهر گیسن آلمان واقع است. این شهر در شمال شهر فرانكفورت آلمان قرار دارد. حمله بدافزاری مذكور تا بدان حد شدید بوده كه واحد فناوری اطلاعات این دانشگاه تصمیم گرفت تا اطلاع ثانوی تمامی كامپیوتر های سرور را خاموش كرده و از دسترس خارج كند.
در حال حاضر تمامی كامپیوتر های دیگر این دانشگاه از اینترنت و تمامی شبكه های كامپیوتری موجود جدا شده اند و برای اطمینان از عدم وجود آلودگی دو بار هم اسكن شده اند. همین طور كلمات عبور تمامی حساب های ایمیل دانشجویان، اساتید و كاركنان این دانشگاه تغییر كرده است.
بر اساس قوانین آلمان، ارسال كلمات عبور ایمیل شخصی در صورت تغییر به حساب های افراد ممنوعست و این كار باید به صورت كاغذی صورت گیرد. پس تمامی ۳۸ هزار دانشجو، عضو هیأت علمی و كارمندان این دانشگاه باید شخصاً بدین منظور به واحد فناوری اطلاعات دانشگاه مذكور بازگشت كنند. این وضعیت سبب ازدحام و شكل گیری صفی طولانی در دانشگاه Justus Liebig شده است.


منبع:

1398/10/05
15:28:35
5.0 / 5
3926
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است