در گزارش دانشگاه فارسی اعلام شد:

افزایش تعداد دفاتر كنسولی دانشجویان خارجی در دانشگاههای كشور

افزایش تعداد دفاتر كنسولی دانشجویان خارجی در دانشگاههای كشور

به گزارش دانشگاه فارسی مدیركل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم اعلام نمود: در ۳۰ مركز دانشگاهی در ۱۵ استان، دفاتر كنسولی دایر است و تمام فرایندها و خدمات مورد نیاز دانشجویان خارجی به این دفاتر تفویض شده است.عبدالحمید علیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت ایجاد دفاتر كنسولی در دانشگاه ها جهت تسهیل در امور دانشجویان غیرایرانی اظهار داشت: هم اكنون كه نیمی از برنامه ششم توسعه را پشت سر گذاشته ایم، در ۳۰ مركز دانشگاهی در ۱۵ استان، دفاتر كنسولی دایر است و تمام فرایندها و خدمات مورد نیاز دانشجویان خارجی به این دفاتر تفویض شده است.
وی درباره شرایط ایجاد دفاتر كنسولی در دانشگاه ها افزود: دانشگاه های وزارت علوم تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی و دانشگاه آزاد در هر استان اگر ۲۰۰ دانشجو جذب كنند، می توانند درخواست ایجاد مركز كنسولی مستقل دهند كه با تفویض اختیارات كامل همراه می باشد.
علیزاده اضافه كرد: این كار در درون یك هدف كلی از بین اهداف سه گانه، مأموریت سپاری، تفویض اختیار و سامانه سپاری انجام می شود.
وی با اشاره به اینكه ایجاد مراكز كنسولی در جهت تفویض اختیار بوده است اضافه كرد: حالا در ۱۵ استان كشور دفاتر كنسولی دایر است، ایجاد این دفاتر دانشجو و دانشگاه را از رفتن به حوزه ستادی بی نیاز كرده است.
مدیركل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان یادآورشد: این خدمات را امروز در این مراكز به صورت خدمات الكترونیك عرضه می دهیم.
وی افزود: در سال ۹۶ حدود ۳۰ دانشگاه دارای دانشجوی خارجی بودند كه حالا تعداد آنها به ۵۰ دانشگاه افزایش یافته است.
علیزاده درباره تعریف دانشگاه فعال در حوزه دانشجوی خارجی اظهار داشت: دانشگاه فعال در حوزه دانشجوی خارجی به دانشگاهی گفته می شود كه هم دانشجوی كنكوری خارجی دارد و هم توانسته دانشجوی غیر بورسیه خارجی شهریه پرداز جذب نماید همینطور بتواند زمینه جذب دانشجوی بورسیه خارجی را فراهم آورد.
وی افزود: ما امروز ۵۰ دانشگاه فعال در كشور داریم كه سیر صعودی این دانشگاه ها از اسفند ۹۵ از ۱۷ دانشگاه شروع شد و سپس به 25 و در مرحله بعد ۳۵ دانشگاه افزایش یافت و خوشبختانه حالا ۵۰ دانشگاه دارای دانشجوی خارجی هستند.

1398/10/04
14:49:05
5.0 / 5
3867
تگهای خبر: آموزش , بورسیه , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است