كشف قدیمی ترین جنگل فسیلی در نیویورك

كشف قدیمی ترین جنگل فسیلی در نیویورك

دانشگاه فارسی: پژوهشگران در ایالت نیویورك یك جنگل فسیلی كشف كرده اند كه قدمت آن به 386 میلیون سال قبل می رسد. این قدیمی ترین جنگل فسیلی كشف شده تابحال است.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از گاردین، قدیمی ترین جنگل فسیلی شناخته شده در یك معدن سنگ در ایالت نیویورك كشف شده است. این جنگل چشم انداز جدیدی از شیوه دگرگون شدن سیاره زمین به وسیله درختان را فراهم می آورد.
جنگل فسیلی مذكور در نزدیكی شهر كایرو(Cairo) كشف شده و از ایالت نیویورك تا پنسیلوانیا و فراتر از آن كشیده شده است. پژوهشگران قدمت این جنگل را ۳۸۶ میلیون سال تخمین می زنند.
این یكی از ۳ جنگل شناخته شده فسیلی در یك عصر است. جالب آنكه جنگل فسیلی تازه كشف شده ۲تا ۳ میلیون سال كهن تر از جنگلی مشابه در گیلبوا ( واقع در ایالت نیویورك) است.
كریس بری از دانشگاه كاردیف در این زمینه می گوید: جنگل های فسیلی بسیار نادر هستند. برای درك بهتر درباره آنكه چگونه درختان دی اكسید كربن را از اتمسفر جذب می كنند باید اكولوژی و مكان رویس اولین جنگل ها را بررسی كرد.
این جنگل بسیار وسیع است و در ختان فسیلی آن به چشم انسان عجیب به نظر می آید. یك رهگذر مجموعه ای از درختانCladoxylopsid را رصد كرده بود. این درختان با ارتفاع ۱۰ متر هیچ برگی ندارند و شاخه های كوچك آنها شبیه ساقه كرفس است. در فسیل ها درختی به نام Archaeopteris رصد شده كه كه شبیه كاج است. بگفته بری این نوع درختان به راحتی از نمونه های امروزی قابل تشخیص هستند.


منبع:

1398/09/30
13:52:31
5.0 / 5
4271
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است