براساس یافته جدید محققان؛

سگها مقادیر عددی را درك می كنند

سگها مقادیر عددی را درك می كنند

به گزارش دانشگاه فارسی محققان اخیرا دریافته اند كه سگ ها قادر به درك مقادیر عددی بوده و می توانند اعداد را شمارش كنند، امری كه نشانگر تكامل مغز این حیوانات است.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از یاهونیوز، بررسی هایی كه در این حوزه انجام شده نشان داده است بخشی از مغز سگ ها كه برای شمارش و درك اعداد مورد استفاده قرار می گیرد بیشتر از حد تصور قبلی دانشمندان تكامل یافته است و شباهت های قابل توجهی با قسمتی از مغز انسان دارد كه وظایف مشابهی را انجام می دهد.
تحقیقی كه در این حوزه در دانشگاه اموری آمریكا صورت گرفته نشان داده است سازوكار شمارش اعداد در سیستم عصبی مغز سگ ها در گذر زمان تكامل یافته و در گونه های مختلف این پستاندار حفظ شده است. نكته جالب این است كه سگ ها برای دست یافتن به این قابلیت نیازی به آموزش ندارند و قابلیت مورد اشاره به صورت خودكار در این حیوانات وجود داشته است.
محققان امیدوارند با درك سازوكار این مورد بتوانند از آن برای درمان بیماری های مغزی انسان ها و هم ارتقای سیستم های هوش مصنوعی استفاده كنند. از همین رو در حال اسكن پیشرفته مغز سگ ها و تحلیل واكنش آنها در مقابل مقادیر عددی متفاوت هستند.

1398/09/29
20:53:15
5.0 / 5
4107
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , محقق , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است