حاشیه های مهر از مراسم دانشگاه ؛

دانشجویان با اشك شوق از دكتر سلیمانی استقبال كردند

دانشجویان با اشك شوق از دكتر سلیمانی استقبال كردند

به گزارش دانشگاه فارسی دكتر مسعود سلیمانی استاد دانشگاه پس از ۱۴ ماه اسارت در آمریكا، در بین حلقه گرم دانشجویان و همكاران خود به دانشگاه تربیت مدرس بازگشت.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، مراسم استقبال از دكتر سلیمانی استاد دانشگاه تربیت مدرس كه به تازگی بعد از گذراندن ۱۴ ماه اسارت از زندان آمریكا آزاد شده بود، در دانشگاه تربیت مدرس با حضور مسؤلان دانشگاه برگزار گردید. البته قرار بود وی در نشست خبری با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی در شبكه پرس تی وی، روایتی از زندانی شدن خود در آمریكا داشته باشد كه به علت كسالتی كه برای او پیش آمد، این نشست لغو شد.
در حالیكه مسؤلان دانشگاه تربیت مدرس، از برگزاری این مراسم در ساعت ۱۳ امروز (یكشنبه ۲۴ آذر) اطلاع داده بودند، گمانه زنی هایی درباره لغو مراسم به دلیل ضعف جسمانی و حال نامساعد دكتر سلیمانی عنوان شد كه البته در نهایت، این مراسم با استقبال گرم دانشجویان و همكاران او و هم برخی مسولان وزارت علوم، وزارت بهداشت و قوه قضاییه در سالن چمران برگزار گردید.
در مقابل درب ورودی محل برگزاری مراسم، ازدحام عكاسان و تصویربرداران برای ثبت لحظه ورود سلیمانی به سالن، جلب توجه می كرد. داخل سالن هم مملو از جمعیت بود؛ تا جایی كه عده زیادی بر روی زمین و پله ها نشسته بودند.
بالاخره مراسم با كلیپی از لحظات ورود دكتر سلیمانی به ایران و همراهی محمدجواد ظریف با او پخش گردید و حاضران با تشویق ممتد خود، شجاعت این استاد برجسته ایرانی را تحسین كردند. سپس رئیس دانشگاه تربیت مدرس سخنرانی كوتاهی داشت و ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت طی سخنانی از پیشنهادات اغوا كننده ای اظهار داشت كه آمریكایی ها به سلیمانی داده بودند. وی همینطور این مقاومت و ایستادگی را افتخاری برای جمهوری اسلامی ایران توصیف كرد.
در آخر صحبت های حریرچی، دكتر سلیمانی در بین حلقه عكاسان به سالن آمد و حاضران ایستاده او را تشویق كردند. پیش از آنكه وی به روی سن بیاید، یكی از دانشجویان وی در ستایش مقاومت و ایستادگی این دانشمند ایرانی، به روی سن رفت. این دانشجو با صدای مملو از هیجان، بغض و شوق از دیدن استادش، به نمایندگی از دانشجویان به او خوشامد گفت و از حاضرین خواست كه بایستند و او را بار دیگر تشویق كنند.
هنگام سخنان دكتر سلیمانی شاگردان و دانشجویان او از شوق دیدنش و رنج هایی كه در دوران اسارت دیده بود، اشك شوق ریختند؛ به صورتی كه حریرچی در پشت تریبون این شوق را پرارزش توصیف كرد و تصریح كرد كه انشاالله شاگردان دكتر سلیمانی از او بعنوان یك الگوی اخلاق بیشتر بهره مند شوند.

1398/09/26
14:08:25
5.0 / 5
3978
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است