توسط رئیس صندوق رفاه؛

شرایط دریافت وام دكتری و مسكن دانشجویی اعلام گردید

شرایط دریافت وام دكتری و مسكن دانشجویی اعلام گردید

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به شرایط دریافت وام ازدواج و مسكن اظهار داشت: اگر یكی از متقاضیان دریافت این نوع شاغل به تحصیل باشند می تواننداز وام ازدواج و مسكن استفاده كنند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، ناصر مطیعی با حضور در برنامه تلویزیونی به جزئیات و شرایط ثبت نام وام ویژه دكتری در سال تحصیلی ۹۸ اشاره نمود و اظهار داشت: هم اكنون دانشجویان دكتری دانشگاه ها می توانند چندین نوع وام را از صندوق رفاه دانشجویان دریافت نمایند.
مبلغ وام تحصیلی ویژه دكتری
وی افزود: اما یكی از مهمترین این وام ها همان وام تحصیلی ویژه دكتری است. این وام به صورت ماهیانه با مبلغ ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان هر سه ماه یك مرتبه به حساب دانشجویان پرداخت می شود.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم یادآورشد: به علت محدودیت منابع مربوط به وام ویژه دكتری، بخشی از دانشجویان مطالبه گر وام ویژه دكتری می توانند به بانك طرف تعهد صندوق رجوع می كنند تا در قالب تفاهم نامه ای كه بین صندوق رفاه و این بانك وجود دارد از منابع آن بانك اعتبار پرداخت وام ویژه استفاده می شود و بخشی از دانشجویان هم وام ویژه دكتری را به صورت مستقیم از منابع صندوق رفاه دانشجویان دریافت می كنند.
وی تصریح كرد: دانشجویان دكتری كه وام ویژه خویش را به صورت مستقیم از صندوق دریافت می كنند باید به پرتال صندوق رفاه رجوع و فرم های درج شده در این پرتال را تكمیل كنند.
دانشجویان متقاضی وام دكتری نباید مشروط باشند
مطیعی افزود: البته عرضه تاییدیه تحصیل استاد راهنما یكی از مدارك لازم برای دریافت این وام است. ضمن این كه یك سری تاییدیه های دیگر هم از راه سامانه كه هویت و مقطع تحصیلی دانشجویان را ثابت می كند هم از راه سامانه پیگیری می شود. بگونه ای كه دانشجویان باید از لحاظ تحصیلی مجوز ادامه تحصیل را داشته باشند و مشروط نباشند.
وی تصریح كرد: دانشجویانی كه وام ویژه خویش را از بانك مورد تعهد صندوق دریافت می كنند علاوه بر شرایط فوق باید حضوری به بانك رجوع كنند و فرم های تقاضای وام را از بانك دریافت و تكمیل نمایند. در ادامه بانك سند تاییدیه تحصیلی دانشجو را در یكی از دفاتر اسناد رسمی تایید می كند. پس از تكمیل این شرایط فهرست دانشجویان واجد شرایط برای دریافت وام از راه دانشگاه به بانك ارسال می شود.
مطیعی افزود: دانشجویان دوره روزانه دكتری فقط مشمول دریافت وام ویژه دكتری هستند و معاونین دانشجوی دانشگاه های كشور مشخص می كنند كه دانشجویان متقاضی وام دكتری برای دریافت تقاضای خود به بانك مذكور و یا به صندوق رفاه رجوع كنند.
تمدید ثبت نام وام ویژه دكتری تا آخر آذرماه
وی تصریح كرد: ثبت نام دریافت وام ویژه دكتری در سال تحصیلی جدید از اول مهر ماه شروع شده است و این فرصت تا آخر آبان ماه ادامه داشت اما به علت اختلالاتی كه در این اینترنت و شرایط اخیر بوجود آمده دوره ثبت نام تا آخر آذرماه سال جاری باردیگر تمدید گردید تا كسی از دریافت این وام محروم نشود.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان تصریح كرد: به علت این كه پس از ثبت نام تقاضای دریافت وام ویژه دكتری باید بررسی شرایط صورت بگیرد طبیعتا امكان باز ماندن پروتال برای ثبت نام وجود ندارد. ازاین رو افراد موردی برای دریافت این وام اگر به معاونین دانشجویی رجوع كنند و علل خویش را مطرح كنند می توانند تقاضای آنها راموردی بررسی نماییم.
اختصاص وام دكتری به تمام دانشجویان واجد شرایط
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با تاكید بر این كه تمامی دانشجویان دوره دكتری روزانه كه متقاضی وام باشند، وام تعلق می گیرد اظهار داشت: این وام تنها وامی است كه تا آخر تحصیل و در ۹ نیمسال تحصیلی به دانشجویان پرداخت می شود و پرداخت این وام پس از سنوات مجاز تحصیلی امكان پذیر نیست چون كه ما منابع محدودی داریم.
چهاروام پر متقاضی دانشجویان وزارت علوم
مطیعی در مورد پرداخت وام ضروری به دانشجویان اظهار داشت: ما بیشتر از ۱۸ نوع وام دانشجویی در صندوق رفاه دانشجویان تعریف كرده ایم و دانشجویان بر مبنای شرایط خود از این وام ها می توانند استفاده كنند. اما وام تحصیلی شهریه، ازدواج، مسكن و ضروری چهار وام پر متقاضی دانشجویان است اما بعضی از وام ها هم نظیر تغذیه، وام دارای شرایط خاص و غیره به افراد خاصی تعلق می گیرد.
پیش بینی ۵۰۰ میلیارد تومان برای تمام وام ها
وی افزود: حدود ۵۰۰ میلیارد تومان امسال برای مجموع وام های تحصیلی پیشبینی كردیم اما این كه چقدر از این مبلغ را در عمل در چارچوب مصوبات هیات امنا پرداخت نماییم بستگی به میزان تخصیص اعتبار به صندوق دارد و ما انتظار داریم سازمان برنامه و بودجه این است كه اعتبارات صندوق رفاه را مانند تخصیص حقوق در اولویت خود قرار بدهند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در مورد شرایط دریافت وام ازدواج و مسكن هم تصریح كرد: اگر یكی از متقاضیان دریافت این نوع شاغل به تحصیل باشند می تواننداز وام ازدواج و مسكن استفاده كنند. ضمن اینكه سند ازدواج یكی از مدارك دریافت وام ازدواج است كه باید در فرم ثبت نام بارگذاری كند و بقیه شرایط در خصوص اینكه منع تحصیل نداشته باشند.
وی افزود: بازپرداخت وام های مذكور به جز وام ودیعه مسكن كه باید یك جا پرداخت گردد، دانشجویان می توانند پس از ۲ سال سربازی و یكسال تنفس برای شاغل شدن، پرداخت كنند و وام ودیعه مسكن هم به تفكیك شهر تهران كه هزینه آن بیشتر است و ۶ شهر بزرگ و شهرهای كوچك باهم متفاوت می باشد.

1398/09/09
15:21:23
5.0 / 5
3911
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است