رئیس دانشگاه خبر داد:

آمار ورود به بازار كار دانشجویان دختر و پسر دانشگاه فنی و حرفه ای

آمار ورود به بازار كار دانشجویان دختر و پسر دانشگاه فنی و حرفه ای

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای اعلام نمود: 60 درصد دانشجویان از مجموع دانشجویان دختر و 67 درصد دانشجویان از مجموع دانشجویان پسر این دانشگاه وارد بازار كار شده اند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، ابراهیم صالحی عمران بامداد امروز سه شنبه در جلسه هم افزایی و بررسی مشكلات دانشگاه فنی و حرفه ای اظهار داشت: مطابق برنامه ششم باید ۳۰ درصد جمعیت دانشجویی كشور دانشجویان مهارتی باشند و دانشگاه فنی و حرفه ای یكی از دانشگاه های بزرگ كشور در این زمینه قلمداد می شود.
وی افزود: امسال این دانشگاه حدود ۱۷۰ هزار نفر ورودی جدید در ۱۷۶ دانشكده دارد كه پیش بینی می شود ۲۰۰ هزار دانشجو پذیرش داشته باشیم، این دانشگاه ۵۲ دانشكده اختصاصی دخترانه نیز دارد.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای اشاره كرد: ۶۰ تا ۷۰ درصد دروس دانشگاه به صورت عملی ارائه می شود، ۲۲۰۰ كارگاه و آزمایشگاه در اختیار دانشجویان است. میزان حضور دانشجویان به خاطر فعالیت عملی كه دارند در خوابگاه ها كم است، فارغ التحصیلان این دانشگاه بدون تردید توانایی قابل توجهی در مشاغل مختلف نسبت به سایر دانشگاه ها دارند.
صالحی عمران افزوود: ۶۰ درصد دانشجویان از مجموع دانشجویان دختر و ۶۷ درصد دانشجویان از مجموع دانشجویان پسر این دانشگاه وارد بازار كار شده اند، ۴ هزار نفر از دانشجویان این دانشگاه دانشجویان كم برخوردار می باشند.
وی با اشاره به اینكه سیاست وزارت علوم بهبود نرخ اشتغال است اضافه كرد: این دانشگاه این توان و پتانسیل را دارد ولی نیازمند این است كه از دانشگاه حمایت جدی صورت گیرد.
صالحی عمران افزود: از مهر پارینه تا مهر امسال ۴۱ برنامه كاردانی پیوسته دانشگاه اصلاح و بازبینی شده است، تجاری سازی بسیار مورد توجه دانشگاه قرار گرفته است، ۲۷ مركز نوآوری در دانشگاه راه اندازی خواهد شد كه همه اینها نیازمند حمایت است.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای یادآورشد: همین طور سلف سرویس های این دانشگاه حدود ۱۱۰ میلیارد تومان هزینه دارد.


منبع:

1398/07/30
19:29:27
5.0 / 5
3806
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است