مدیر كل پژوهش وزارت نفت:

درهای وزارت نفت تا یك ماه دیگر به روی دانشجویان باز می شود

درهای وزارت نفت تا یك ماه دیگر به روی دانشجویان باز می شود

به گزارش دانشگاه فارسی مدیر كل پژوهش وزارت نفت اظهار داشت: تا یك ماه آینده با ابلاغ وزیر نفت درب این وزارتخانه به روی دانشجویان برای آشنایی با حوزه صنعت نفت باز خواهد شد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، احمد خان بیگی مدیر كل پژوهش وزارت نفت امروز در ششمین نشست مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه ها، پژوهش ها و مراكز آموزش عالی كه الان در وزارت علوم در حال برگزاری است، تصریح كرد: ۲-۳ سال پیش هم كلامی و هم زبانی برای اجرای طرح های موفق با دانشگاه ها نداشتیم اما امروز به یك تفاهم مشترك در ارتباط با طرح ها و پروژه ها رسیده ایم.
وی با اشاره به اینكه با ابلاغ وزیر نفت تا یك ماه آینده درب این وزارتخانه به روی دانشجویان باز خواهد شد، اضافه كرد: دانشجویان می توانند به حوزه صنعت نفت وارد شوند و با مشكلات و چالش های این حوزه آشنا گردند. ما علاوه بر برنامه بازدید، برنامه توجیهی و توسعه شایستگی های مورد نیاز افراد برای كاركردن در صنعت نفت را در دستور كار خود داریم.
مدیر كل پژوهش وزارت نفت افزود: برنامه دیگر این وزارتخانه برای رابطه بیشتر با دانشگاه ها در نظر گرفتن فرصت مطالعاتی و حضور اساتید در بدنه صنعت نفت می باشد كه در این رابطه ۳۰۰ عنوان طرح تدارك دیده شده كه در دل هر كدام از این طرح ها، چندین پروژه گنجانده شده است.
وی با بیان این مطلب كه اساتید از مهرماه می توانند در حوزه صنعت نفت حاضر شوند، تصریح كرد: فرصت مطالعاتی كه برای این اساتید در نظر گرفته شده، سه ماه تا یك سال است و تا سقف ۳۲ میلیون تومان از طرح های پژوهشی آنها حمایت می نماییم.
خان بیگی با اشاره به اینكه اعطای گرنت فناوری و پژوهانه از دیگر اقدامات این وزارتخانه به حساب می آید، خاطرنشان كرد: اعطای این گرنت برای كارهایی است كه دغدغه صنعت نبوده و ۵ تا ۱۰ سال آینده به آن خواهیم رسید. البته این اقدامات در رابطه با صنعت نفت بوده كه تا یك ماه آینده ابلاغ و آغاز خواهد شد.
مدیر كل پژوهش وزارت نفت اظهار داشت: وزارت نفت ۹ قرارداد بالادستی با ۹ دانشگاه، ایجاد ۱۲ انستیتو حوزه پائین دستی با ۱۲ دانشگاه و ۵ طرح اكتشافی با ۵ دانشگاه را در دستور كار خود دارد كه وزیر نفت از این طرح ها استقبال كرد و اعتقاد دارد كه تعداد آنها باید افزایش یابد. استقبال دانشگاه ها هم از این طرح ها زیاد بوده است. خان بیگی با اشاره به اینكه ما می خواهیم موتور حل مساله صنعت در دانشگاه ها بسازیم، تصریح كرد: باید اذعان كنم تحریم ها برای ما فرصت های بسیاری را بوجود آورده واین مبحث كاملاً ملموس بوده و شعاری نیست.

1398/07/10
16:02:34
5.0 / 5
3933
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است