معاون دانشگاه خواجه نصیر :

تدوین بسته های رفاهی برای دانشجویان، تشكیل ستاد نشاط افزایی

تدوین بسته های رفاهی برای دانشجویان، تشكیل ستاد نشاط افزایی

به گزارش دانشگاه فارسی معاون دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر از تدوین بسته های رفاهی مازاد بر تعهد برای دانشجویان این دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: پرداخت ۴ نوع وام ویژه دانشجویی امسال در دستور كار قرار دارد.عبدالمجید خوشنود در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به همكاری با یك شركت در حوزه HSE (سیستم مدیریت ایمنی بهداشت و محیط زیست)، اظهار نمود: از سال قبل با هدف ارتقای سطح ایمنی و سلامت در دانشگاه خواجه نصیر، همكاری خویش را با این شركت در قالب موضوعات مختلف آغاز كردیم.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه خواجه نصیرالدین اضافه كرد: یك بخش از این همكاری ها مربوط به بررسی اماكن حوزه معاونت دانشجویی از قبیل خوابگاه ها، رستوران ها، اماكن ورزشی و... بوده و طرف مقابل در این عرصه، گزارش هایی را تهیه، تدوین و به ما عرضه كرده است.
طرح جدید خواجه نصیر برای ارتقا ایمنی و سلامت
خوشنود در توضیح بیشتر، تصریح كرد: به طور مثال؛ این شركت با پیمانكار غذا، پیمانكار سرویس ها، پیمانكار تاسیسات، پیمانكار بخش IT و حتی پیمانكاران خدمات بهداشت و سلامت جسم و روان، وارد مذاكره شده و در جهت تحقق تمام بندهای الزامی در حوزه ایمنی سلامت، موارد را به صورت اجرایی و حقوقی پیگیری می كند.
وی بابیان اینكه از نظر این معاونت این اقدام همچون اقدامات بسیار مهمی بوده كه به نوعی، چتری جامع را بروی كلیه فعالیتهای ایمنی و بهداشت دانشگاه خواجه نصیر گسترده است، اظهار داشت: البته ساختار همكاریهای دوطرفه ما با این شركت، هنوز به طور جامع مستقر نشده است، با این وجود اما در صدد استقرار كامل آن هستیم.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه خواجه نصیرالدین ظرفیت خوابگاهی دانشگاه خواجه نصیر حدود ۲ هزار نفر اعلام نمود و اضافه كرد: بواسطه همكاری با همین شركت، مبحث كیفی سازی و بهداشت را به صورت ویژه مورد توجه قرار داده ایم.
اصلاح خوابگاه پسرانه از نظر فضاسازی
خوشنود افزود: تابستان امسال یكی از خوابگاه های پسران را كه حدودا ۷۰۰ نفر ظرفیت دارد، هم از نظر فضاسازی و هم از نظر پله های دسترسی خروجی، اصلاح كردیم كه باعث بهبود سطح كیفی آن از لحاظ ایمنی شد.
عقد قرارداد با پیمانكار جدید در بخش غذا/كیفیت افزایش می یابد
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر از عقد قرارداد با پیمانكار جدید در بخش تهیه غذا اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به قرابت سازوكار اجرایی این پیمانكار با سیاست گذاری كلی معاونت دانشجویی در حوزه ایمنی سلامت، پیشبینی می نماییم كه امسال از نظر بهداشت و كیفیت غذا، بهبود محسوسی را شاهد باشیم.
پخت غذای دانشجویی تحت نظارت وزارت بهداشت
وی با اشاره به اینكه پیمانكار جدید از تجربه ای موفق در همكاری با حوزه علوم پزشكی؛ هم در دانشگاه های علوم پزشكی و هم بیمارستانهای علوم پزشكی، برخوردار است، تصریح كرد: پخت غذای خوابگاه ها و سراهای دانشجویی ما، به طور كلی در آشپزخانه اختصاصی شركت مذبور كه از استانداردهای لازم و شاخص های كیفی و بهداشتی برخوردار بوده وتحت نظارت ارگانهای مختلف ذیربط، خصوصا وزارت بهداشت، فعالیت می كند، صورت خواهد گرفت.
خوشنود همینطور درباره اقدامات صورت گرفته در دانشگاه خواجه نصیر در جهت طرح های پایش سلامت روان دانشجویان و هم دانشگاه عاری از دخانیات، تصریح كرد: ما بمنظور اجرای این طرح ها، بدواً ستادی را در معاونت فرهنگی دانشجویی با عنوان «ستاد نشاط افزایی» تشكیل دادیم كه در ذیل آن، كلیه گل گشتها، كارگاه های آموزشی در حوزه دخانیات و روانشناسی و بحث فضاسازی های فیزیكی سراهای دانشجویی، برنامه ریزی، هدایت و اجرا می شود.
شورای عالی صدمه های اجتماعی تشكیل شد
معاون دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر همینطور از ایجاد شورایعالی صدمه های اجتماعی در سطح كلان دانشگاه، به عنوان یكی دیگر از اقدامات خوب یاد كرد و اضافه كرد: در این شورا، كار رصد و پیگیری حوزه سلامت روان دانشجویان انجام می شود و در مجموع پیشبینی ما این است كه بواسطه فعالیتهایی كه سال قبل در ستاد نشاط افزایی انجام شد، بتوانیم امسال توفیق بیشتری داشته باشیم.
شناسایی دانشجویانی كه از نظر سلامت روان مشكل دارند
وی افزود: همینطور چند ماهی است كه یك كارگروه مشترك را میان دوستان روانشناسانمان با اداره سراهای دانشجویی تشكیل داده ایم كه به واسطه آن، به طور متمركز درباره دانشجویانی كه از نظر مسائل روانشناسی و سلامت روان شرایط خاص داشته و با استفاده از پایشهای صورت گرفته، شناسایی شده اند، تصمیم گیری و به شكلی برای برون رفت از شرایط مورد اشاره و برطرف شدن مسائل شان، هدایت می شوند.
خوشنود، برگزاری كارگاه های آموزشی، توسط ستاد نشاط افزایی را همچون اقدامات دانشگاه خواجه نصیر در جهت اجرای طرح دانشگاه عاری از دخانیات عنوان نمود و اظهار داشت: در این بخش وضع به شكلی بود كه دانشجویان چندان علاقه ای به حضور در كارگاه ها نداشتند كه بمنظور ترغیب آنها، برخی سیاستهای تشویقی مثل؛ امكان بهره مندی از غذای مجانی و اعمال تخفیف در گل گشتها(طبیعت گردی) را لحاظ كردیم كه اتفاقا موثر بود و سبب افزایش قابل توجه تعداد شركت كننده در مقایسه با سال قبل شد.
تدوین بسته های رفاهی مازاد بر تعهد برای دانشجویان
وی با اشاره به برنامه ویژه این دانشگاه در حوزه رفاهی، تصریح كرد: در این راستا، در صدد هستیم نظر به توانمندیها، بنیه اقتصادی و بودجه تخصیصی دانشگاه، در چارچوب بسته های رفاهی مازاد بر تعهدمان، مثل پرداخت وام، كمك حال دانشجویان بوده و تاحدی پاسخگوی مطالبات آنها باشیم.
جزئیات پرداخت وام ویژه دانشجویی
خوشنود اظهار داشت: ۲ نوع وام به دانشجویان پرداخت می شود؛ یكی وام بدون بهره با بازپرداخت ۱۲ تا ۲۰ ماه، به میزان ۲ میلیون تومان به دانشجویان كارشناسی، تا سقف ۴ میلیون به دانشجویان كارشناسی ارشد و تا سقف ۶ میلیون تومان به دانشجویان دكتری و دیگری وام بلا عوض با عنوان «وام شرافت» تا سقف ۵۰۰ هزارتومان كه به دانشجویانی با شرایط خاص، پرداخت می شود.

1398/07/03
14:22:08
5.0 / 5
4156
تگهای خبر: آموزش , استاندارد , پزشك , چت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است