در تمام دانشگاهها؛

وضعیت جسمانی دانشجویان سنجش و ارزیابی می شود

وضعیت جسمانی دانشجویان سنجش و ارزیابی می شود

به گزارش دانشگاه فارسی مدیركل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: وضعیت جسمانی دانشجویان از نظر تجزیه و تركیب بدنی، ساختار قامتی و آمادگی جسمانی مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد.محمدحسین علیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به طرح سراسری پایش سلامت جسمانی دانشجویان جدیدالورود اظهار داشت: در جهت اجرای مطلوب طرح سراسری پایش تندرستی دانشجویان كارگاه آموزشی دستیاری مراكز تندرستی و مشاوره ورزشی امروز در دانشگاه صنعتی امیركبیر و با حضور ۱۵۰ نفر از كارشناسان فعال در زمینه پایش و تندرستی ادارات تربیت بدنی دانشگاهها برگزار گردید.
وی افزود: امسال برای نخستین بار در كشور و به صورت یكپارچه طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان جدید الورود توسط ادارات تربیت بدنی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اجرا می شود.
مدیركل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان اضافه كرد: زمان اجرای این طرح از شروع سال تحصیلی تا آخر ترم اول سال تحصیلی است و بر طبق این طرح، وضعیت جسمانی دانشجویان از نظر تجزیه و تركیب بدنی، ساختار قامتی و آمادگی جسمانی مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد.
وی افزود: بر مبنای كارنامه و نتایج حاصله از طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان كه با ابزارها و آزمونهای دقیق صورت می گیرد؛ در صورت وجود مشكلات و ناهنجاریهای مرتبط مشاوره های لازم به دانشجویان برای رفع مشكلات جسمی عرضه می شود و دانشجویان از خدمات مراكز تندرستی دانشگاه ها استفاده می نمایند.
علیزاده اضافه كرد: سال قبل طرح سراسری پایش تندرستی دانشجویان به صورت پایلوت اجرا شد و حدود ۴۰ دانشگاه در این طرح شركت كردند كه امسال با عنایت به الزامی بودن انجام آن امیدواریم تعداد بیشتری از دانشگاه ها دراین طرح شركت نمایند.
وی اضافه كرد: برای ایجاد هر مركز تندرستی به بودجه ای حدود ۵۰ میلیون تومان نیاز است و هم اكنون ۷۱مركز تندرستی در دانشگاهها بوجود آمده كه امیدواریم تا آخر سال ۹۹ تمام دانشگاه ها به مراكز تندرستی مجهز شوند.

1398/06/27
23:28:18
5.0 / 5
3864
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , خدمات , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است