غلامی خطاب به معاونان دانشگاهها:

شرایط سخت مدیریتی را به دانشجویان منتقل نكنید

شرایط سخت مدیریتی را به دانشجویان منتقل نكنید

به گزارش دانشگاه فارسی وزیر علوم خطاب به معاونان دانشجویی اظهار داشت: به هیچ وجه شرایط سخت مدیریتی موجب نشود این شرایط را به گیرندگان خدمات كه دانشجویان هستند منتقل كنید.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، منصور غلامی بامداد امروز در شصت و چهارمین همایش معاونان دانشجویی دانشگاه های سراسر كشور كه در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، اظهار داشت: شرایط اقتصادی در كشور محدودیت هایی به وجود آورده در این شرایط است كه ابتكارات مدیریتی بهتر خودرا نشان می دهد، ما منابع زیادی داریم اما در نوع مصرف، مدیریت بهینه نداریم.
وی در بخش دیگری از سخنانش اضافه كرد: امسال سال تحصیلی جدید و خدماتی كه دانشگاه ها باید عرضه كنند را پیش رو داریم نگرانی هایی هم اگر وجود داشته باشد اهتمام می نماییم آنرا رفع نماییم تا امسال شرایط بهتری باشد.
وزیر علوم خطاب به معاونان دانشجویی بیان كرد: به هیچ وجه شرایط سخت مدیریتی موجب نشود این شرایط را به گیرندگان خدمات كه دانشجویان هستند منتقل كنید.
وی افزود: جمهوری اسلامی در حوزه خدمت دانشجویی از اعتبارات دولتی استفاده می نماید و باید تلاش نماییم كه این مساله را اطلاع رسانی نماییم.
غلامی اظهار داشت: قرار بود دانشگاه ها شعبه و واحدهایی از سازمان دانشجویی را در قالب معاونت دانشجویی شكل دهند، دانشگاه هایی كه آمادگی دارند می توانند آمادگی خودرا به سازمان امور دانشجویی اعلام كنند تا این شعبات را راه اندازی كنند دانشگاه هایی كه این واحدها را راه اندازی كنند حمایت تشویقی می شوند.
وی افزود: امیدواریم وضع مالی دولت امسال مطلوب تر شود تا بتوانیم خدمت دانشجویی بهتری ارائه نماییم.
وزیر علوم در بخش دیگری از سخنان خود به رستوران های مكمل دانشجویی اشاره نمود و اظهار داشت: ایجاد رستوران های مكمل یكی از طرح های موفق بوده كه امیدواریم دانشگاه ها آنرا پیگیری كنند.
غلامی به ساخت خوابگاه ها اشاره نمود و اشاره كرد: دانشگاه ها می توانند از تسهیلات بانكی برای ساخت خوابگاه ها استفاده كنند صندوق دانشجویان نیز سود تسهیلات بانكی را بر عهده می گیرد.
وزیر علوم اشاره كرد: دانشگاه ها با تمام سختی هایی كه در انجام وظایف دارند حتما باید به سوژه آموزش، رفاهی و سلامت دانشجویان حساس باشند. همین طور دانشگاه ها برنامه آموزشی و پژوهشی را جدی بگیرند چونكه اهمال كاری در فعالیت آموزشی و پژوهشی دانشجویان تلف كردن منابع است.
وزیر علوم به مشاوره دانشجویی اشاره نمود و اظهار داشت: بخش مشاوره بخش بسیار مهمی است، تجربه من نشان داده است دانشجویان جدیدالورود وقتی وارد دانشگاه ها می شوند برمبنای نگرانی هایی كه دارند تا دو ترم متوجه نیستند امكان مشاوره علمی و روانشناسی وجود دارد، باید در سال تحصیلی جدید اطلاع رسانی وسیعی برای دانشجویان خصوصاً دانشجویان جدید الورود صورت گیرد.
وی به اصلاح وضعیت خوابگاه ها، ارتقای سطح كیفی خوابگاه ها، وام های دانشجویی اشاره نمود و اظهار داشت: امیدواریم ارائه این خدمات به دانشجویان با قوت پیش رود و با وجود اینكه صندوق رفاه دانشجویان سال قبل منابع خودرا كامل دریافت نكرد این توانمندی را دارد كه خدمات را مانند سال قبل عرضه نماید و تلاش ما این است كه از بخش دانشجویی حمایت داشته و خبرهای خوبی در این عرصه داشته باشیم.


منبع:

1398/06/10
13:25:32
5.0 / 5
4024
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است