در یك ماه اخیر؛

یك موسسه مجاز و 7 موسسه غیر مجاز اعزام دانشجو پلمب شدند

یك موسسه مجاز و 7 موسسه غیر مجاز اعزام دانشجو پلمب شدند

به گزارش دانشگاه فارسی مدیركل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: در یك ماه اخیر، هفت موسسه غیر مجاز اعزام دانشجو و یك موسسه مجاز كه چارچوب قانونی را رعایت نكرده اند پلمب شده اند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از سازمان امور دانشجویان، ابراهیم حاجی زاده تصریح كرد: موسسات اعزام دانشجو به خارج از كشور كه دارای مجوز فعالیت از وزارت علوم هستند باید طبق آئین نامه مصوب هیات دولت و دستور العمل نظارت بر فعالیت موسسات اعزام دانشجو به خارج از كشور كه توسط كارگروه نظارت براین موسسات ابلاغ گردیده است رفتار كنند در غیر این صورت با آنان برخورد قانونی می شود.
وی اضافه كرد: موسسات اعزام دانشجو به خارج از كشور باید با عرضه اطلاعات صحیح و واقعی به متقاضیان، به آنان در زمینه تحصیل در خارج از كشور راهنمایی و مشاوره بدهند.
مدیركل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان تصریح كرد: موسسات اعزام دانشجو به خارج از كشور كه دارای مجوز باشند ولی طبق مقررات و ضوابط تخلف داشته باشند لغو مجوز شده و موسسه آنها با همكاری نیروی انتظامی پلمب می شود.
وی از لغو مجوز ۱۱۵ موسسه اعزام دانشجو دارای مجوز در سالهای اخیر بدلیل عدم رعایت چارچوب قانونی اطلاع داد و اظهار داشت: به كلیه موسسات اعزام دانشجو اخطار می دهیم در صورت عدم رعایت قانون لغو مجوز خواهند شد. و در یك ماه گذشته هم هفت موسسه فاقد مجوز و یكی از موسسات دارای مجوز به دلیل تخلف لغو مجوز و توسط اداره كنترل و نظارت بر صنوف پلیس امنیت پلمب شدند.
مدیركل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان در مورد افراد و موسساتی كه بدون مجوز فعالیت می نمایند اظهار داشت: اگر موسسه ای علاقمند به فعالیت صحیح و درست در زمینه اعزام دانشجو به خارج از كشور است و شرایط اولیه قانونی را دارد از مسیر قانونی نسبت به دریافت مجوز اقدام نماید.
وی از همكاری پلیس امنیت كشور برای برخورد با موسسات اعزام دانشجو به خارج از كشور فاقد مجوز قدردانی كرد و اظهار داشت: مبحث این نوع از موسسات هم در حال پیگیری است و تلاش می شود با تمام امكانات در این موارد با جدیت و حساسیت بیشتری پیگیری شود.
حاجی زاده با بیان اینكه اسامی موسسات اعزام دانشجو به خارج از كشور دارای مجوز در سایت اداره كل بورس و اعزام دانشجویان به نشانی HTTP: //SCHOLARSHIP.SAORG.IR در دسترس عموم مردم است؛ از خانواده ها در خواست كرد موارد تخلف موسسات را به این اداره كل اعلام كنند.

1398/05/30
21:28:34
5.0 / 5
3859
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است