در گزارش دانشگاه فارسی عنوان شد:

بسیج ۱۱ هزار آزمایشگاه برای پاسخ به نیازهای كشور

بسیج ۱۱ هزار آزمایشگاه برای پاسخ به نیازهای كشور

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد از اجرای طرح تعاون تجهیزات آزمایشگاهی این دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: آمادگی داریم شبكه آزمایشگاهی خویش را در اختیار صنایع استان ها قرار دهیم.بابك نگاهداری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نهایی شدن مراحل تصویب طرح «تعاون تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه آزاد» اظهار داشت: دانشگاه آزاد از ۱۱ هزار آزمایشگاه و كارگاه با ۱۴۷ هزار قلم تجهیزات آزمایشگاهی برخوردار می باشد كه طرح مذكور در جهت توزیع هدفمند این تجهیزات متناسب با نیازهای منطقه ای و محلی در حال آماده سازی و تصویب است.
وی اضافه كرد: برپایه این طرح، امكانی فراهم می شود كه تجهیزات یاد شده، بین واحدهای دانشگاه آزاد مبادله شود و بسته به اینكه در چه منطقه ای مستقر باشد، بتواند پاسخگوی حداكثری به نیاز و تقاضای كشور باشد.
نگاهداری با بیان این مطلب كه در تلاش هستیم با اجرای این طرح، سازماندهی مجدد و بازآرایی دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه آزاد را به انجام برسانیم، اظهار داشت: امكان دارد تجهیزاتی در مناطقی وجود داشته باشد كه كاربرد چندانی نداشته باشد، بنابراین امكانی فراهم خواهیم كرد چنین تجهیزاتی یا در چارچوب اجاره، واگذاری و یا شراكت، با واحدهای مختلف دانشگاه آزاد مورد تبادل قرار بگیرد.
وی اضافه كرد: بدین سان می توان از بهترین دستگاه ها، در مفیدترین مكانها و مناطق كه بیشترین تقاضا و نیاز را دارد، استفاده نمود.
رئیس پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح كرد: دانشگاه آزاد بی نظیرترین ظرفیت آزمایشگاهی كشور است؛ پتانسیلی بزرگی كه به نظر من تابحال آنچنان كه باید و شاید، مورد بهره برداری قرار نگرفته است. ما در هیچ نهادی این حجم و گستردگی تجهیزات آزمایشگاهی كارگاهی نمی بینیم.
وی با اشاره به اینكه «تعاون تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه آزاد» طوری طراحی شده است كه بتوان بر مبنای آن، ظرفیت بزرگ آزمایشگاهی دانشگاه آزاد، پاسخگوی نیازهای همه مناطق كشور باشد افزود: این آمادگی را داریم كه با ایجاد امكان بهره برداری عملی و حداكثری از این ظرفیت، در راه رفع نیازهای آزمایشگاهی كل كشور، مجموعه شبكه بزرگ آزمایشگاهی خویش را در اختیار صنایع هر یك از استانها و حتی دانشگاه های دولتی و غیر انتفاعی قرار بدهیم.

1398/05/26
15:30:01
5.0 / 5
4136
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است