عكسبرداری جونو از توفان های خیال انگیز مشتری

عكسبرداری جونو از توفان های خیال انگیز مشتری

دانشگاه فارسی: فضاپیمای جونوی ناسا تصاویر دقیق و مختلفی را از جنوب سیاره مشتری تهیه كرده كه در آنها توفان های رنگارنگ سطح این سیاره كه مناظر زیبایی ایجاد می كنند، قابل مشاهده می باشد.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از شین هوا، در این توفان ها رنگ های گوناگون و متضادی با هم آمیخته می شوند و تركیب آنها مناظر زیبایی به وجود می آورد. مشتری بزرگترین سیاره منظومه شمسی، دارای یك كمربند استوایی جنوبی قهوه ای رنگ، یك كمربند دیگر گرمسیری در منطقه نزدیك به استوا و یك منطقه قرمز رنگ بیضی شكل است كه توفان های سهمگین این سیاره در آن رخ می دهد.
تصاویر جدید جونو تحت سرپرستی یك مهندس نرم افزار ناسا به نام كوین ام جیل پردازش و به روزرسانی شده است. تصاویر خام مورد اشاره در تاریخ ۲۰ جولای تهیه شده اند كه جونو در آن روز و روز بعد به كمترین فاصله خود از سیاره مشتری رسیده بود. در زمان عكس برداری فاصله جونو از مشتری ۴۲۹۶۵ كیلومتر بوده و زاویه فضاپیما با سیاره مذكور نیز ۴۶ درجه بوده است. جونو در ۵ آگوست سال ۲۰۱۱ به فضا پرتاب شد و نقشه برداری از میدان های مغناطیسی مشتری، بررسی وجود آب و آمونیاك در این سیاره همچون كاركردهای آن است.


منبع:

1398/05/16
14:32:47
5.0 / 5
4066
تگهای خبر: نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است