صدمه های زندگی دانشجویی در ایران بررسی گردید

صدمه های زندگی دانشجویی در ایران بررسی گردید

به گزارش دانشگاه فارسی صدمه های زندگی دانشجویی در ایران با تاكید بر دانشجویان ساكن خوابگاه ها در همایش زندگی دانشجویی، فرصت ها و صدمه ها مورد بررسی و بحث قرار گرفت.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از صندوق رفاه دانشجویان همایش زندگی دانشجویی، فرصت ها و صدمه ها، برای نخستین بار در كشور و به میزبانی دانشگاه بوعلی سینا شروع به كار كرد.
در این همایش كه با حضور و همراهی سازمان امور دانشجویان، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، انجمن جامعه شناسی ایران، انجمن مددكاری اجتماعی ایران، دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی استان همدان برگزار شد، فرصت ها و صدمه های زندگی دانشجویی در ایران با تاكید بر دانشجویان ساكن خوابگاه ها، مورد بررسی و بحث قرار گرفت.
در ادامه این همایش اساتید، دانشجویان، مددكاران، متخصصان اجتماعی، مدیران و مسؤولان خوابگاه ها به گفتگو و تبادل نظر پیرامون فرصت های دوران زندگی دانشجویی پرداختند.
شركت كنندگان در این همایش با عنایت به محوریت صدمه ها و فرصت های دوران دانشجویی، به بحث، بررسی و تبادل نظر پیرامون محورهایی همچون صدمه های اجتماعی و روانی، اعتیاد و شكست های عاطفی، جامعه پذیری و الزامات زندگی دانشجویی، تجارب مدیریت مشاركتی در سراهای دانشجویی، نقش تشكل های دانشجویی و شوراهای صنفی، نقش مراكز مشاوره و مددكاری در مدیریت بحران های زندگی دانشجویی، همزیستی با دانشجویان بین المللی و تفاوت های فرهنگی، و نقش ورزش در زندگی دانشجویی، پرداختند.
از دیگر موضوعاتی كه در این همایش به آنها پرداخت گردید می توان به مشاركت خیرین و بخش خصوصی در حوزه دانشجویی، راهكارهای مصرف بهینه حامل های انرژی و سایر منابع، تنوع و كیفیت تغذیه دانشجویان ساكن در سراها، چالش ها و فرصت های فرارو، سراهای خصوصی و غیردولتی، تجارب موفق دانشگاه ها در مورد اداره سراهای دانشجویی، مطالعه تطبیقی نظام خدمات رفاهی و خوابگاهداری در دانشگاه های جهان، ایده های نو و ویژه در حوزه خدمات دانشجویی، اخلاق و زندگی دانشجویی اشاره نمود.
در آخر به مقالات ارسالی منتخب توسط هیئت داوران جوایزی اهدا شد؛ همینطور این مقالات در مجلات علمی و پژوهشی دانشگاه بوعلی سینا به چاپ خواهد رسید.

1398/05/06
13:31:12
5.0 / 5
3930
تگهای خبر: اساتید , انجمن , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است