رئیس دانشگاه:

دانشجویان دانشگاه پیام نور دیگر دغدغه تامین شهریه نخواهند داشت

دانشجویان دانشگاه پیام نور دیگر دغدغه تامین شهریه نخواهند داشت

دانشگاه فارسی: رئیس دانشگاه پیام نور از انعقاد تفاهم نامه با یكی از بانكهای قرض الحسنه برای تامین وام شهریه دانشجویان اطلاع داد و اظهار داشت: دانشجویان پیام نور دیگر دغدغه تامین شهریه نخواهند داشت.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، دانشگاه پیام نور بامداد امروز با یكی از بانك ها برای تأمین وام شهریه دانشجویان تفاهمنامه ای را امضاء كرد.
محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور در این مراسم اظهار داشت: دانشگاه پیام نور نیم میلیون جمعیت دارد و یكی از دانشگاه های بزرگ كشور به حساب می آید و دانشجویان بر حسب علاقه مندی خود در مقاطع مختلف این دانشگاه در سراسر كشور مشغول تحصیل هستند.
وی افزود: هر چند این دانشگاه یك دانشگاه دولتی است اما بخشی از هزینه های تحصیل آن به صورت شهریه از دانشجویان دریافت می شود و تأمین همین مقدار اندك كمك هزینه تحصیل هم برای خانواده بعضی از دانشجویان این دانشگاه مشكل است.
رئیس دانشگاه پیام نور تصریح كرد: برهمین اساس از سال قبل تدابیری اتخاذ شد كه با كمك بعضی از بانك ها تمهیداتی برای دانشجویان فراهم نماییم كه یكی از بهترین روش ها عرضه تسهیلات وام قرضه الحسنه بود ازاین رو با یكی از بانك ها برای تأمین وام شهریه این دانشجویان، تفاهمنامه ای امضاء شد.
رئیس دانشگاه پیام نور تصریح كرد: با امضای این تفاهمنامه، دانشجویان پیام نور دیگر دغدغه ای برای تأمین شهریه خود نخواهند داشت و فقط كافی است یكبار به بانك طرف تعهد دانشگاه مراجعه نموده و معرفی شوند از این طریق می توانند كل شهریه تحصیلی خویش را با كارمزد ۱.۴ درصد دریافت نمایند و بازپرداخت این وام هم در ۴۸ ماه به صورت اقساط خواهد بود.
رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به اینكه میزان این وام بین ۳ تا ۲۰ میلیون تومان خواهد بود، اضافه كرد: در فاز اول حدود ۲۰۰ هزار نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور تحت پوشش وام قرض الحسنه بانك طرف تعهد دانشگاه قرار خواهند گرفت.
وی افزود: علاوه بر تسهیلات قرض الحسنه ای كه در چارچوب وام شهریه به دانشجویان پرداخت خواهد شد، تفاهمنامه دیگری هم با بانك طرف تعهد دانشگاه منعقد شد كه برپایه آن به اعضای هیئت علمی و كاركنان دانشگاه هم تسهیلات قرض الحسنه عرضه می شود.
وی تصریح كرد: دانشگام پیام نور در جهت منویات مقام معظم رهبری تفاهمنامه دیگری هم منعقد كرد كه بر مبنای آن، از دانشجویان حافظ كل قرآن و دانشجویانی كه حداقل ۱۰ جزء قرآن را حفظ باشند، توسط بانك طرف تعهد دانشگاه حمایت شود.

1398/04/14
16:06:24
5.0 / 5
3723
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است