در گزارش دانشگاه فارسی اعلام شد:

دانشجویان دكتری پیام نور به شهریه اعتراض كردند، پاسخ معاون دانشگاه

دانشجویان دكتری پیام نور به شهریه اعتراض كردند، پاسخ معاون دانشگاه

به گزارش دانشگاه فارسی تعدادی از دانشجویان دكتری دانشگاه پیام نور بامداد امروز در مقابل سازمان مركزی این دانشگاه تجمع كرده و نسبت به افزایش غیرقانونی شهریه اعتراض خویش را اعلام نمودند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، تعدادی از دانشجویان دكتری دانشگاه پیام نور بامداد امروز مقابل سازمان مركزی این دانشگاه تجمع كرده و نسبت به افزایش غیرقانونی شهریه معترض اند.
یكی از این دانشجویان معترض اظهار داشت: طبق اساس نامه در مقطع دكتری تا سه ترم پس از تأیید پروپوزال نباید شهریه ای پرداخت گردد ولی متأسفانه دانشگاه پیام نور از ترم هفت، شهریه ثابت به اضافه متغیر را اجرا كرده و تا زمانی كه بخواهیم از رساله خود دفاع نماییم باید حداقل ۱۵ میلیون تومان را یكجا تسویه نماییم.
یكی دیگر از دانشجویان حاضر در تجمع اضافه كرد: دانشگاه پیام نور بر خلاف روال قبل، از ترم گذشته مبادرت به دریافت شهریه ثابت برای تمدید رساله كرده است كه این موضع كاملاً غیر قانونی می باشد چونكه تمام ورودی های قبل را شامل می شود و دانشجویانی كه در شرف فارغ التحصیلی هستند را بدهكار می كند. دانشگاه پیام نور در مقطع دكتری هیچ افزایش شهریه ای نداشته است حسن علیزاده معاون اداری مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اعتراض دانشجویان دكتری به افزایش شهریه توضیح داد: دانشگاه پیام نور هیچ افزایش شهریه ای برای دانشجویان نداشته است جز افزایش شهریه ای كه سالانه برای تمام دانشجویان سال قبل اعمال كردیم و این افزایش ۱۰ درصد است. وی افزود: دانشجوی دكتری می تواند در هر ترم حداكثر ۱۰ واحد درسی انتخاب نماید، این ۱۰ واحد را می تواند در یك ترم یا ۳ ترم انتخاب نماید، چون رساله دانشجویان دكتری چیزی بین ۱۸ تا ۲۴ واحد است یعنی اینكه اگر ۱۰ واحد باشد، دانشجو باید ۳ ترم به صورت تفكیكی انتخاب نماید. معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور توضیح داد: دانشگاه اعلام كرد، یك راه این است كه دانشجوی دكتری می تواند ۳ ترم این انتخاب واحد را انجام دهد و هر ترم شهریه ثابت و شهریه متغیر پرداخت كند، یك راه دیگر این است كه مانند سایر دانشگاه های دولتی كه برای پردیس ها اعمال می كنند، دانشجو ابتدا ۲۴ واحد را دریافت می كند و هر ترم، مادامی كه دانشجو است، باید شهریه ثابت ترم های خویش را پرداخت كند اما دانشجویان به این مورد معترض هستند. وی افزود: برخی مواقع ترم های دانشجویان طولانی می شود و دانشجویان عنوان می كنند كه چرا باید برای این دوره ها شهریه پرداخت كنند، كه البته دانشگاه به این دانشجویان كمك می نماید، در هیچ جایی از اساسنامه دانشگاه به این مورد اشاره نشده است كه دانشجو، بابت ترم هایی كه در دانشگاه حضور دارد، شهریه پرداخت نكند. رایزنی با یكی از بانك ها برای رفع مشكل دانشجویان دكتری پیام نور معاون اداری مالی دانشگاه پیام نور اضافه كرد: دانشگاه هیچ زمانی كاری انجام نمی دهد كه برای دانشجو مشكل ایجاد شود و خارج از ضوابط و مقررات دانشگاه باشد، برای رفع مشكل این دانشجویان با یكی از بانك ها صحبت كرده ایم و مقرر شده به این دانشجویان تسهیلات ارائه نمایند بازپرداخت آن طولانی مدت است و دانشجویان ۴۸ ماه نسبت به تسویه فرصت دارند.

1398/04/02
13:56:32
5.0 / 5
3970
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است