توسط سازمان امور دانشجویان؛

جدیدترین بروز رسانی موسسات اعزام دانشجو به خارج اعلام گردید

جدیدترین بروز رسانی موسسات اعزام دانشجو به خارج اعلام گردید

دانشگاه فارسی: 236 موسسه اعزام دانشجو به خارج از كشور در خردادماه سال جاری بررسی شدند، از این تعداد 117 موسسه غیرمجاز و 119 موسسه مجاز به اعزام دانشجو به خارج اعلام شدند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، كارگروه نظارت بر عملكرد مؤسسات معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان در آخرین بروز رسانی كه در خرداد ماه ۹۸ انجام گرفته است، فهرست مؤسسات مجاز و غیر مجاز اعزام دانشجو به خارج را اعلام نمود.
در این به روز رسانی، ۲۳۶ مؤسسه اعزام دانشجو بررسی شدند، از این تعداد لیست ۱۱۷ مؤسسه غیرمجاز و ۱۱۹ مؤسسه مجاز اعزام دانشجو به خارج منتشر گردید.
دانشجویان متقاضی اعزام به خارج از كشور لازم است جهت حصول اطمینان هرچه بیشتر، لیست دانشگاه های معتبر در فهرست اداره كل دانش آموختگان را مطالعه كنند.
هر مؤسسه یا شركت خدمات اعزام دانشجو به خارج از كشور فقط برای كشور یا كشورهایی كه نامشان در مقابل نام مؤسسه درج شده اجازه اقدام دارد.
مجوز صادره فقط برای فعالیت در شهری است كه در لیست ستون محل دفتر قید شده است. پس مؤسسات اجازه فعالیت در شهرهای دیگر كشور حتی شعبه و یا نمایندگی را ندارند.
هریك از مؤسسات خدمات اعزام دانشجو به خارج از كشور صرفاً مجاز به تبلیغ در ستون «آدرس الكترونیكی و سایت اعلام شده» به سازمان امور دانشجویان است و تبلیغ در سایر سایت های الكترونیكی و همكاری با سایر مؤسسات اعزام دانشجو و تبلیغ سایر حوزه های فعالیت كاملاً غیر مجاز و از درجه اعتبار ساقط است.
برگزاری دوره ها و آزمون زبان جهت ورود به دانشگاه های خارجی و برگزاری آزمون دانشگاه خارجی در ایران با هدف ورود به آن دانشگاه ها بدون ستاندن مجوز از مراجع ذیصلاح ممنوع می باشد.
موسساتی كه آدرس دفتر آنان تغییر كرده و با نشانی مندرج لیست اعلام شده مطابقت ندارد، لازم است در اسرع وقت نشانی جدید را به صورت مكتوب به سازمان امور دانشجویان اطلاع دهند.
به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، متقاضیان تحصیل در خارج از كشور كه بوسیله موسسات اعزام دانشجو اقدام می كنند، پیش از هر اقدامی ابتدا دانشگاه معتبری را از روی فهرست اداره دانش آموختگان وزارت علوم انتخاب كنند سپس به فهرست موسسات خدماتی اعزام مجاز و غیر مجاز كه در وب سایت اداره بورس دانشجویان خارج وزارت علوم انتشار یافته به آدرس http: //scholarship.saorg.ir مراجعه نموده و هیچ آدرس دیگری را قبول نكنند. متقاضی باید پس از اینكه از فهرست وزارت علوم، دانشگاه و سپس موسسه معتبر را انتخاب نمود با موسسه تماس حاصل كند و موسسات موظف می باشند اطلاعات و مشاره لازم را ارائه دهند و پروسه ستاندن پذیرش از دانشگاه خارجی را توصیف كنند.


منبع:

1398/03/18
14:17:28
5.0 / 5
3940
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است