با برگزاری رویداد صدف؛

فرصت ورود دانشجویان به بازار كار تسهیل می شود

فرصت ورود دانشجویان به بازار كار تسهیل می شود

به گزارش دانشگاه فارسی طرح صدف برای ایجاد فرصت مناسب توانمندسازی دانشجویان و فارغ التحصیلان برای ورود به بازار كار اجرایی می شود.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز كرمی رئیس مركز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری درباره اجرایی شدن طرح «صدف» اظهار داشت: این طرح به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف توانمندسازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی برای تسهیل ورود به بازار كار اجرا می شود.
وی با اشاره به اینكه مخاطبان اصلی این طرح فارغ التحصیلان و دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی شامل كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكتری هستند، اضافه كرد: این طرح با حمایت مالی دولتی برگزار می گردد و جامعه هدف آن دانشجویان سال آخر و فارغ التحصیلان دارای سابقه كار كمتر است.
كرمی درباره روش اجرای طرح صدف، اظهار داشت: این طرح شامل «آزمون ها و مشاوره های خودشناسی و روان شناختی شغلی»، «۴۰ ساعت كارگاه و سمینارهای تخصصی و مهارتی»، «مشاوره های مهارتی شغلی به صورت گروهی» و «رزومه سازی حرفه ای» می شود.
وی افزود: همینطور بازدید از پارك فناوری پردیس و شركت های دانش بنیان مستقر در این پارك بعنوان یكی از زیست بوم های نوآوری و فناوری كشور و عضویت در شبكه نوآوری تهران از برنامه های این طرح است.
وی درباره جزئیات این طرح، خاطرنشان كرد: افرادی كه در این طرح شركت می كنند می توانند مهارت های عمومی مورد نیاز بازار كار را بیاموزند و با كمك متخصصان، رزومه و برنامه توسعه شخصی كار خویش را تهیه كنند. این افراد بعد از پذیرش می توانند در دوره های كارورزی شركت نمایند. همینطور برای افراد شركت كننده در این دوره گواهینامه معتبری هم صادر خواهد شد.
كرمی با اشاره به اینكه مسئول اصلی برگزاری این طرح، پارك فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شبكه نوآوری تهران است، عنوان كرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از هزینه های این طرح، حمایت ۸۰ درصدی می كند.
به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، مهلت ثبت نام در این دوره تا دهم خردادماه سال جاری است و ثبت نام نهایی، بعد از اولویت بندی افراد متقاضی و اطلاع رسانی پذیرش برای پذیرفته شدگان نهایی، تا آخر خردادماه انجام می شود. همینطور شروع دوره و كارگاه های آموزشی تیر و شهریور سال جاری خواهد بود.

1398/03/09
14:21:28
5.0 / 5
3827
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است