در گزارش دانشگاه فارسی اعلام شد:

فعالیت ۲ هزار دانشجو در مناطق سیل زده در چارچوب اردوهای جهادی

فعالیت ۲ هزار دانشجو در مناطق سیل زده در چارچوب اردوهای جهادی

دانشگاه فارسی: مسئول جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی اظهار داشت: حدود ۲ هزار نفر از دانشجویان در چارچوب اردوهای جهادی در مناطق سیل زده حضور داشته و تا دو هفته آینده فعالیت خواهند كرد.صادق مفرد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فعالیت گروه های جهادی دانشجویی در مناطق سیل زده اظهار داشت: هم اكنون گروه های جهادی در مناطق سیل زده لرستان تجمیع شده اند. حدود ۵ هزار و ۶۰۰ نفر در این مناطق حضور دارند كه حدود دو هزار نفر از این افراد را دانشجویان می سازند.
وی افزود: اجتماع بیشتر گروه های جهادی در پل دختر و روستاهای اطراف آن است، ولی در كوه دشت، نور آباد و علی گودرز باز گروه های جهادی مشغول فعالیت هستند.
مسئول جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی به مناطق سیل زده خوزستان اشاره نمود و اظهار داشت: با عنایت به اینكه استان خوزستان در حال آماده باش قرار دارد در این مناطق، گروه های جهادی بومی در حال فعالیت هستند.
وی تصریح كرد: فعالیت گروه های جهادی تا دو هفته آینده ادامه دارد، منتهی بعضی از قرارگاه ها تا دو ماه آینده باز فعالیت خودرا ادامه می دهند.
مفرد اضافه كرد: حالا در مرحله آماده سازی اولیه فضای زندگی مردم سیل زده هستیم، ساخت و ساز در بعضی مناطق كه منازل آنها تخریب شده و یا احتمال این وجود دارد كه روستایی جابه جا شود، با نظر بنیاد مسكن انجام می گیرد.
وی افزود: در تمام مناطق سیل زده با كمك بسیج سازندگی، گروه های جهادی و بعضی از نهادهای دیگر، پس از امداد رسانی اولیه، چهار هزار منزل برای مددجویان بهزیستی و كمیته امداد، خواهیم ساخت.
مسئول جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی تصریح كرد: هم اكنون عمده ترین گروه جهادی كه در حال فعالیت است گروه عمرانی بوده و گروه های فرهنگی باز در بعضی از مناطقی كه از حالت امداد رسانی اولیه خارج شده، اعزام شده اند، گروه های درمانی و دامپزشكی باز در حال فعالیت هستند ، امیدواریم كه فعالیت این گروه ها بتواند كمكی برای این مناطق باشد.

1398/01/19
14:32:03
5.0 / 5
4223
تگهای خبر: پزشك , دانشجو , دانشجویان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است