در پاسخ به مهر اعلام شد:

جزئیات تسهیلات مالی دانشجویان دكتری، احتمال افزایش وام ودیعه مسكن

جزئیات تسهیلات مالی دانشجویان دكتری، احتمال افزایش وام ودیعه مسكن

دانشگاه فارسی: رئیس صندوق رفاه دانشجویان اظهار داشت: سال آینده میزان وام ودیعه مسكن دانشجویان متأهلی در شهر تهران به ۷۰ میلیون تومان و سایر شهرها به ۳۰ میلیون تومان می رسد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، ذوالفقار یزدان مهر بامداد امروز در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره وام ویژه دكتری گفت: سال ۹۳ كل اعتباری كه برای دانشجویان دكترا اختصاص داده شد، سه میلیارد و ۸۰۰ هزار تومان بود كه با تاكید وزیر علوم در سال ۹۴ این اعتبار به ۲۰ میلیارد تومان و در سال ۹۵ به ۵۸ میلیارد تومان و در سال ۹۶ به ۱۶۶ میلیارد تومان و امسال به ۲۲۰ میلیارد تومان افزایش پیدا كرد.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان اشاره كرد: كل دانشجویان دكترای غیر بورسیه روزانه شامل حال این وام شده و از آن بهره برده اند.
وی اضافه كرد: قسمتی از این وام توسط یكی از بانك ها پرداخت می شد. تعدادی كه نتوانستند بوسیله بانك این وام را دریافت نمایند بوسیله صندوق آنرا دریافت می كنند.
یزدان مهر اشاره كرد: به دانشجویان دكتری هر ماه ۷۰۰هزار تومان پرداخت می شود و در كنار آن می توانند از سه میلیون وام ضروری استفاده كنند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان درباره اینكه آیا وام دكتری برای سال ۹۸ افزایش خواهد یافت، اظهار داشت: ما بنا داریم رقمی را كه بانك ها نمایش می دهند افزایش دهیم البته این مساله پس از تأیید در هیئت امنا، اجرایی می شود.
وی افزود: همین طور برنامه داریم تا دانشجویان تمام وقت دكتری پس از آزمون جامع بتوانند از خدمات بیمه اجتماعی بهره مند شوند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان از یك بسته ویژه وام ازدواج و وام ودیعه مسكن متاهلین آگاهی داد كه مقرر است در بودجه ۹۸ پیش بینی شود كه بر طبق آن وام ودیعه مسكن دانشجویان در تهران به ۷۰ میلیون تومان، سایر شهرها ۳۰ میلیون تومان و كلان شهرها ۵۰ میلیون تومان خواهد رسید كه كمیسیون فرهنگی مجلس آنرا تصویب كرده و در صورتیكه كمیسیون تلفیق باز آنرا تصویب كند، اجرا می گردد.

1397/11/15
21:27:08
5.0 / 5
4515
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است