بررسی جدید نشان داد؛

فرضیه وجود سیاره نهم در منظومه شمسی رد شد

فرضیه وجود سیاره نهم در منظومه شمسی رد شد

به گزارش دانشگاه فارسی بررسی های جدید دانشمندان نشان داده است بعد از نپتون كه دورترین سیاره منظومه شمسی است، سیاره دیگری وجود ندارد و آنچه كه شناسایی شده مجموعه قطعات بزرگی از یخ های سرگردان است.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از سی نت، قبل از این تصور می شد بعد از نپتون سیاره نهمی هم در منظومه شمسی به دور خورشید می گردد و علت تاكید بر این فرضیه مدار گردش غیرعادی سیاره مذكور بود كه تصور می شد تحت تاثیر سیاره نهم است.
اما بررسی های جدید مشترك پژوهشگران دانشگاه های كمبریج و دانشگاه آمریكایی بیروت نشان داده است آنچه كه در عمل پس از نپتون در فضا وجود دارد نه یك سیاره ناشناخته، بلكه مجموعه متكثر و كوچكی از یخ است كه مجموع چگالی آنها ده برابر زمین است و وجود آنها بر مدار گردش نپتون هم تاثیر می گذارد.
ستاره شناسان از مدت ها قبل مدعی وجود سیاره ای بعد از نپتون در منظومه شمسی بوده اند و حتی اخیرا فرضیه وجود یك ابرزمین هم مطرح شده بود كه از شباهت هایی با شرایط كره زمین برخوردار می باشد. اما هیچ یك از فرضیه های مذكور ثابت نشده و به نظر می آید تا زمانی كه یك فضاپیمای بدون سرنشین جهت بررسی این مورد اعزام نشود، نتوان به صورت دقیق در این زمینه به نتیجه رسید.
جالب اینكه برخی دانشمندان می گویند امكان دارد هر دوی این فرضیه ها درست باشد و یك سیاره نهم در كنار صفحات بزرگ یخ پس از سیاره نپتون وجود داشته باشند.

1397/11/04
13:38:14
5.0 / 5
4319
تگهای خبر: پژوهشگر , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است