با قدمت ۱۲۰هزار سال ؛

كشف بقایای موجودات ریز زیر یخ های قطب جنوب

كشف بقایای موجودات ریز زیر یخ های قطب جنوب

به گزارش دانشگاه فارسی محققان با بررسی دریاچه ای در قطب جنوب كه زیر یخ ها مدفون است، بقایای سخت پوستان ریز و یك خرس آبی را یافته اند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از دیلی میل، دانشمندان بقایای حیوانات ریزی را كشف كرده اند كه در دریاچه ای مدفون زیر یخ های قطب جنوب می زیسته اند.
به گفته محققان، دریاچه Mercer Subglacia به اندازه منطقه منهتن در نیویورك است. به هرحال محققان حفره ای به عمق ۳۵۰۰ فوت در یخ تولید كردند تا درباره آن دریاچه دانش بیشتری به دست آورند.
محققان بعد از روزها حفاری یخ های قطور به دریاچه Mercer Subglacial رسیدند. در مرحله بعد آنها ابزاری را درون سوراخ فرستادند تا تصاویری از دریاچه تهیه نماید. آنها با كمك همین ابزار به تدریج بقایای حیوانات سخت پوست و یك خرس آبی(tardigrade) را كشف كردند.
محققان هنوز نمی دانند این موجودات چگونه وارد دریاچه شده اند اما طبق یكی از نظریه ها، آنها بین ۱۰ تا ۱۲۰ هزار سال قبل در دریاچه ها و رودخانه های كوهستان Transantartic در ۵۰ كیلومتری مكان دریاچه می زیسته اند و به طریقی به دریاچه منتقل شده اند.
دیوید هارود یكی از دانشمندان دیرین شناسی در دانشگاه نبراسكا می گوید: كشف این حیوانات كاملا غیر منتظره بود.
به هرحال محققان در ۵ ژانویه این سوراخ را بستند اما كار آنها هنوز تمام نشده است. به قول آنها سال ها طول می كشد تا نمونه ها بررسی و آزمایش شوند.
طبق نوشته نشریه نیچر، آنها نمونه های دی ان ای از بقایای كشف شده را بررسی می كنند تا مشخص شود این موجودات در آب های شور زندگی می كرده اند یا خیر.
دریاچه Mercer Subglacial اولین بار توسط تصاویر ماهواره ای یك دهه قبل كشف شد.

1397/10/30
13:40:08
5.0 / 5
4200
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , محقق , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است