نفرات برتر مسابقه دانش مغز عرضه شدند

نفرات برتر مسابقه دانش مغز عرضه شدند

دانشگاه فارسی: نفرات برتر مرحله اول پنجمین دوره مسابقه ملی دانش مغز برگزیده و معرفی گشتند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی، نفرات برتر مرحله اول پنجمین دوره مسابقه ملی دانش مغز از میان بیشتر از سه هزار دانش آموز داوطلب سنین سیزده الی هیجده سال از مدارس استان­های كشور برگزیده و معرفی گشتند.
در مرحله نخست این مسابقه ۳۲ دانش آموز داوطلب با كسب بیشترین امتیاز، از طرف دبیرخانه اجرایی بعنوان نفرات برتر انتخاب شدند. در اولین مرحله این مسابقه، شهرهای اصفهان، تهران، رشت، مشهد و شهریار با بیشترین دانش آموز دواطلب برگزیده، بهترین عملكرد را به خود اختصاص دادند.
مسابقه ملی دانش مغز هر ساله در دو مرحله در ماه های آذر و فروردین در سطح مدارس متوسطه­ كشور از طرف انجمن علوم اعصاب ایران و آزمایشگاه ملی نقشه برداری از مغز و با حمایت ستاد توسعه­ی علوم شناختی برگزار می گردد.
نفرات برتر این مرحله از مسابقه دانش مغز دردو ماه آینده با شركت در دوره­ های تخصصی علوم اعصاب كه از جانب انجمن علوم اعصاب و آزمایشگاه ملی نقشه برداری از مغز و با همكاری دانشگاه علوم پزشكی ایران و كلینیك مغز و شناخت و با حمایت ستاد توسعه­ علوم و فنآوری ­های شناختی برگزار م ی­شود، با مهمترین جنبه ­های تشریح و عملكرد و بیماری ­های سیستم عصبی انسان آشنا می­ شوند.
برگزیدگان این مرحله در دور دوم مسابقه كه مرحله نهایی كشوری محسوب می­شود در فروردین ماه سال آینده برای كسب مدال­ های طلا و نقره و برنز با یكدیگر به رقابت می­پردازند.
دانش آموز ممتاز و برتر مرحله دوم مسابقه دانش مغز، بعنوان نماینده­ ایران جهت شركت در مسابقات بین المللی دانش مغز ۲۰۱۹ (Brain Bee ۲۰۱۹) كه تابستان سال آینده از جانب انجمن جهانی علوم اعصاب در كشوركره­ جنوبی برگزار می شود، معرفی و با نمایندگان بیشتر از ۵۰ كشور جهان رقابت می كند.
برگزیدگان مرحله اول این مسابقه، عضو باشگاه مغز و شناخت ستاد علوم شناختی شده و مورد حمایت­های آموزشی و پژوهشی قرار می­ گیرند.

1397/10/19
14:34:04
5.0 / 5
3929
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است