مقابله با سوءاستفاده تومورهای سرطانی از سیستم ایمنی بدن

مقابله با سوءاستفاده تومورهای سرطانی از سیستم ایمنی بدن

به گزارش دانشگاه فارسی تومورهای سرطانی برای تداوم حیات خود از روش های مختلفی استفاده می نمایند كه یكی از خطرناك ترین آنها برای بدن انسان، سوءاستفاده از سلول های ایمنی برای رشد و تكثیر است.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از نیواطلس، پژوهشگران دو دانشگاه راش و كالیفرنیا با همكاری یكدیگر روشی ابتكاری را برای مداخله در این روند ابداع نموده اند تا تومورها دیگر نتوانند سلول های ایمنی بدن را دستكاری كرده و برای ادامه حیات خود به كار بگیرند.
سلولهای میلوئیدی نوعی از سلول های خونی هستند كه با گشت زنی در بدن به دنبال باكتری ها و ویروس های بیماری زا می گردند. اما این سلول ها دارای دو زیرمجموعه هستند. یكی M۱ كه جلوی رشد تومور را می گیرد و دیگری M۲ كه به دلیل عملكرد خاصش می تواند در عمل به رشد تومورهای سرطانی كمك نماید.
مطالعه مذكور سبب شده جزئیات عملكرد M۲ مشخص شود و نقش پروتئینی موسوم به CD۱۱b كه در سطح سلول های مذكور قرار می گیرد آشكار گردد. تشدید فعالیت CD۱۱b سبب افزایش تعداد سلول های M۱ می شود، اما كاهش فعالیت آن باعث رشد و تكثیر سلول های M۲ می گردد. تومورها با آگاهی از این مورد همیشه دنبال پیشگیری از فعالیت پروتئین مورد اشاره هستند تا سلول های M۲ بیشتری تولید شود و آنها بتوانند راحت تر رشد كنند.
پژوهشگران فعلا در كوشش برای یافتن روش های به منظور تسریع رشد CD۱۱b هستند و آزمایش هایی را در این زمینه بر روی موش ها شروع كرده اند كه امیدوارند منجر به تولید دارویی در همین راستا شود.

1397/10/18
14:35:21
5.0 / 5
4223
تگهای خبر: پژوهشگر , تولید , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است