اعطای بورس تحصیلی خلیج فارس به دانشجویان و پژوهشگران خارجی

اعطای بورس تحصیلی خلیج فارس به دانشجویان و پژوهشگران خارجی

به گزارش دانشگاه فارسی دانشگاه خلیج فارس در چارچوب بورس خلیج فارس، دانشجویان و پژوهشگران خارجی را بورسیه می كند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، دانشگاه خلیج فارس با هدف ارتقای تعاملات بین المللی و ایفای نقشی مؤثر در جامعه جهانی از رهگذر توسعه دیپلماسی علم و فناوری، بورس خلیج فارس را عرضه می كند.
هدف این بورس، شبكه سازی بین مجموعه نیروهای متخصص در جهت توسعه پایدار و ارتقای كیفیت زندگی و رفاه انسان ها، توسعه فناوری و دانش پیشرفته و تبادل نیروی انسانی متخصص است.
این بورس سالانه با ظرفیت ۲۱ نفر به متقاضیان تحصیل و پژوهش در حوزه های (الف) انرژی با محوریت نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی های تجدیدپذیر، )ب) دریا با تاكید بر مطالعات زیست محیطی، مهندسی دریا و پرورش آبزیان، (ج) پژوهش های بین رشته ای و تكنولوژی های جدید و(د) مطالعات خلیج فارس در حوزه تاریخ، فرهنگ، زبان، اقتصاد، بازرگانی، كسب و كار و كارآفرینی اعطا می گردد.
این بورسیه به دو صورت بلند مدت: برای گذراندن دوره های ماستری و دكتری و كوتاه مدت: در جهت تقویت همكاری های علمی پژوهشی در چارچوب راهنمایی مشترك رساله، فرصت مطالعاتی و شركت در دوره های آموزشی تخصصی است.
اهداف بورسیه
ارتقای تعاملات بین المللی، شبكه سازی بین مجموعه نیروهای متخصص، توسعه فناوری و دانش پیشرفته و تبادل نیروی انسانی متخصص از اهداف اعطای بورسیه مذكور عنوان شده است.
تحصیل و پژوهش دراین بورسیه در حوزه های، انرژی با محوریت نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی های تجدیدپذیر، دریا با تاكید بر مطالعات زیست محیطی، مهندسی دریا و پرورش آبزیان، پژوهش های بین رشته ای و تكنولوژی های جدید، مطالعات خلیج فارس در حوزه تاریخ، فرهنگ، زبان، اقتصاد، بازرگانی، كسب وكار و كارآفرینی خواهد بود.
همینطور متقاضیان این بورسیه می توانند در اغلب رشته های مهندسی، رشته های علوم پایه، رشته های علوم انسانی، و رشته های علوم اجتماعی ادامه تحصیل دهند.
اولویت اعطای بورس
افراد معرفی شده از جانب دانشگاه های خارجی در قالب مبادله دانشجو بر مبنای تفاهم نامه منعقده با دانشگاه خلیج فارس در اولویت عرضه بورس قرار دارند. همچنین، متقاضیان كشورهای فارسی زبان، متقاضیان كشورهای منطقه خلیج فارس، متقاضیان ایرانی مقیم سایر كشورها بخصوص كشورهای منطقه خلیج فارس به شرط آنكه ده سال در آن كشور زندگی كرده باشند یا دارای اقامت دائم باشند و محل دریافت مدرك تحصیلی مقطع قبلی آنها خارج از ایران باشد در اولویت هستند.
متقاضیان می توانند با شماره تلفن ۲۲۹۸۰۰۳۲۱۱۱۲۲۹ تماس حاصل كرده و یا به تارنمای intl.pgu.ac.ir رجوع كنند.

1397/10/17
13:43:18
5.0 / 5
4378
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است