بدون مصرف دارو؛

درمان زوال عقل با فناوری امواج مافوق صوت

درمان زوال عقل با فناوری امواج مافوق صوت

به گزارش دانشگاه فارسی پژوهشگران می گویند یك روش درمانی منحصر به فرد را برای درمان بیماری زوال عقل ابداع نموده اند كه مبتنی بر استفاده از امواج مافوق صوت برای پاكسازی یك پروتئین سمی از مغز است.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از نیواطلس، پروتئین مذكور عامل مبتلا شدن به بیماری هایی مانند زوال عقل و فراموشی است. مقرر است این روش درمانی در سال آینده میلادی به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار بگیرد. این روش درمانی بر روی حیواناتی مانند موش ها موفق بوده و نیاز به مصرف داروهای مختلف را در آنها برطرف كرده است.
تلاش برای ابداع این روش درمانی در دانشگاه كوئیزلند به سال ۲۰۱۵ بازمی گردد. در ابتدا از این روش برای تسهیل گردش خون در مغز به منظور كمك به رسیدن آنتی بادی های مقابله كننده با زوال عقل به مقصد استفاده شد اما در ادامه مشاهده شد كه این امواج می توانند پروتئین های آمیلوئید سمی را از مغز پاكسازی كنند، بدون آنكه نیازی به مصرف هیچ داروی اضافی باشد.
طی چهار سال اخیر آزمایش های زیادی در این زمینه صورت گرفته كه باعث بازگشت كاركرد مغز موش هایی گردیده كه ساختار مغزی آنها مشابه با انسان های ۸۰ تا ۹۰ ساله بوده است. هم اكنون برنامه ریزی برای انجام آزمایش هایی بر روی انسان ها در این زمینه در سال ۲۰۱۹ در حال انجام می باشد.

1397/10/02
15:43:17
5.0 / 5
4665
تگهای خبر: پژوهشگر , دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است