برای تشریح پزشكی؛

جسد زن ۸۷ ساله برای پیشبرد علم ۲۷ هزار قطعه می شود!

جسد زن ۸۷ ساله برای پیشبرد علم ۲۷ هزار قطعه می شود!

به گزارش دانشگاه فارسی سوزان پاتر زن مسنی است كه ترجیح داد برای تاریخ ساز شدن و باقی گذاردن نامی نیك از خود در دنیای علم، اجازه تقسیم بدنش به ۲۷ هزار تكه را بدهد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از لایو ساینس، این زن ۸۷ ساله اهل تگزاس با منجمدساختن بدن خود، تقسیم آن به ۲۷ هزار قطعه و تهیه مدلهای دیجیتال از این قطعات موافقت كرده است.
قرار است دانشجویان رشته پزشكی امكان استفاده از این جسد را جهت بررسی علمی و آموزشی پیدا كنند. تاكنون سابقه نداشته كه فردی قبل از مرگ با تكه تكه شدن بدن خود در چنین ابعادی و با چنین جزئیاتی موافقت كند.
این زن خود پیشنهاد مذكور را مطرح كرده و تصریح كرده با عنایت به اینكه می داند در آینده نزدیك خواهد مرد می خواهد هر قطعه از بدنش مستندسازی شده و برای پیشبرد علم مورد استفاده قرار بگیرد.
بسیاری از رسانه ها با تقدیر از این اقدام خانم پاتر از خصوصیت های شخصیتی و فداكاری انسانی وی تقدیر كرده اند. برخی خبرنگاران هم به وی لقب جنازه جاویدان داده اند.
قطعات بدن این زن پس از تقسیم به ۲۷ هزار قطعه تا بدان حد كوچك خواهند بود كه با چشم غیرمسلح به سختی قابل تشخیص و بررسی خواهند بود. این قطعات برای اسكن كردن به كامپیوتر سپرده می شوند تا با دقت و سهولت بیشتری قابل بررسی باشند.
پیش از این هم انسان های زیادی پیش از مرگ وصیت كرده بودند كه بدن آنها برای تشریح در اختیار دانشجویان پزشكی قرار بگیرد. اما در بهترین حالت بدن این افراد به ۲۰۰۰ یا حداكثر ۵۰۰۰ قطعه تقسیم شده است.

1397/09/28
20:28:45
5.0 / 5
3920
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است