داوطلبان دانشگاه آزاد مقابل شورای عالی انقلاب فرهنگی تجمع كردند

داوطلبان دانشگاه آزاد مقابل شورای عالی انقلاب فرهنگی تجمع كردند

دانشگاه فارسی: تعدادی از داوطلبان علوم پزشكی واحدهای مختلف دانشگاه آزاد كه پذیرش آنها لغو شده با تجمع مقابل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهان ورود شورا به این سوژه شدند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، به دنبال اشتباهات صورت گرفته در پذیرش دانشجویان علوم پزشكی دانشگاه آزاد، تعدادی از این دانشجویان امروز پگاه مقابل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تجمع كردند.
این افراد خواهان رسیدگی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، به وضعیت خود بودند، آنها معتقدند كه حق آنها ضایع شده و باید به وضعیت آنها رسیدگی شود.
محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد درباب آخرین وضعیت دانشجویان پزشكی این دانشگاه اعلام نموده بود: در سال های گذشته ثبت نام دانشگاه آزاد با دو تا سه مرحله ای كردن تكمیل ظرفیت پُر می شد، اما امسال شورای عالی سنجش و پذیرش اعلام نمود كه تكمیل ظرفیت نداریم و به تبع آن دانشگاه آزاد اسلامی باید در یك مرحله ظرفیتش را پر می كرد كه در مرحله اول ۳۰ درصد ظرفیت پر شد و برای مرحله دوم به صورت ذخیره در سه مرحله اعلام ظرفیت كرد.
وی اضافه كرد: در مرحله اول ۱۸ هزار نفر پذیرش شدند كه از این تعداد تنها ۴ هزار نفر ثبت نام كردند، در مرحله دوم اتفاقی كه افتاد ۶۲ هزار نفر در كل عرضه شدند كه ۲۴ هزار نفر اعلام نمودند تمایل دارند در دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دهند.
رئیس دانشگاه آزاد اظهار داشته بود: برخی از واحدها به بخشنامه دانشگاه كه ضعف هایی هم داشت عمل نكردند و خطایی انجام دادند و بیشتر از ظرفیت ثبت نام كرده و ما را با یك مشكل جدی مواجه كردند. در نتیجه توقعی به وجود آمد كه امكان برآورده كردن اش نبود.
وی اضافه كرد: در كنكور مسئله تراز دانشجو بسیار اهمیت دارد. اما ۹ واحد خطا كردند و حدود ۴ هزار نفر دانشجو در رشته های پزشكی ثبت نام كردند كه با عنایت به رشته، حق شان ثبت نام نبود دانشگاه آزاد باز پذیرفته شدگان را در مراحل مختلفی پایش كرد و نهایتاً به ۵۹۹ نفر رسیدیم كه به شكلی ثبت نام شده بودند اما امكان ادامه تحصیل در رشته و واحد ثبت نامی را نداشتند این تعداد امكان قبولی ندارند و خودشان اصرار دارند با نمرات پایین تر در رشته پزشكی یا دندانپزشكی و پرستاری پذیرش شوند كه امكانش وجود ندارد. البته با مدیرانی كه در دانشگاه آزاد خطا كردند و این توقع را به وجود آوردند، برخوردهای انضباطی میگردد و هیأت ها مربوطه به تخلفات این افراد رسیدگی خواهند كرد.

1397/09/22
13:45:55
5.0 / 5
4344
تگهای خبر: پزشك , تحصیل , ثبت نام , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است