دبیر ستاد نقشه علمی خبر داد:

ارتقای رتبه زبان فارسی بعنوان زبان علم، تذكر به مسئولان فضایی

ارتقای رتبه زبان فارسی بعنوان زبان علم، تذكر به مسئولان فضایی

دانشگاه فارسی: دبیر ستاد نقشه جامع علمی كشور اظهار داشت: در گذشته در زمینه تكنولوژی فضایی رشد خوبی داشتیم و به مسئولان مربوطه تذكر داده شد تا حمایت لازم صورت گرفته و ركود علمی در این حوزه نداشته باشیم.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، منصور كبگانیان در حاشیه یكصدو دوازدهمین جلسه ستاد نقشه جامع علمی كشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این نشست گزارش علم و فناوری ارائه شد كه آمار خوبی از ارتقای رتبه زبان فارسی بعنوان زبان علم بود و از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۷، ۱۵ رتبه در این حوزه ارتقا داشتیم.
وی اضافه كرد: بر این اساس راهكارهایی ارائه شد كه این ارتقاء تداوم یافته و مقالاتی با زبان فارسی تولید شود.
دبیر ستاد نقشه جامع علمی كشور افزود: همین طور بحثی درباب نشستن دومین مریخ نورد آمریكایی در سطح این سیاره بود كه تذكراتی به مسئولان سازمان های مربوطه داده شد كه از تكنولوژی فضایی كشور كه در گذشته رشد خوبی را داشته ایم، حمایت شود و ركود علمی در این حوزه نداشته باشیم.
وی اظهار داشت: اشتغال فارغ التحصیلان باز مورد بررسی قرار گرفت و معاونت پژوهشی وزارت علوم گزارشی دراین خصوص ارائه كرد، داشتن بیمه اشتغال، معیار اصلی برای جمع آوری آمار اشتغال فارغ التحصیلان بود.
كبگانیان تصریح كرد: البته در این بررسی تاكید شد كه آموزش عالی مسئول اشتغال نیست و باید چاره این مشكل را به سازمان های مربوطه ارائه دهد.
وی اشاره كرد: تصمیم گیری راجع به راهكارها و سیاست های اشتغال در جلسه دیگری بررسی خواهد شد.

1397/09/08
15:56:17
5.0 / 5
4399
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , تولید , علمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است