معاون وزیر علوم خبر داد:

فعالیت بیشتر از ۷۰درصد كانونهای دانشجویی در حوزه علوم دینی و قرآنی

فعالیت بیشتر از ۷۰درصد كانونهای دانشجویی در حوزه علوم دینی و قرآنی

دانشگاه فارسی: معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اظهار داشت: بیشتر از ۷۰ درصد از ۴ هزار كانون دانشجویی دانشگاهها در حوزه علوم دینی، قرآنی و مذهبی فعالیت می نمایند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، دكتر غلامرضا غفاری عصر امروز در مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان كشور كه در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار داشت: سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان كشور حاصل یك كار یكساله است، ۳۳۰ هزار نفر در این فعالیت از دانشگاههای مختلف مشاركت داشتند. دانشگاه آزاد، وزارت بهداشت، دانشگاههای وزارت علوم، دانشگاههای ستادی ذیل مجموعه وزارت علوم و بهداشت همه به شكلی در این فعالیت سهیم بودند.غفاری اظهار داشت: جشنواره قرآنی یكی از متنوع ترین و پرمخاطب ترین جشنواره های دانشجویی است.
وی با اشاره به اینكه یكی از دغدغه های نظام آموزش عالی ایران این است كه دانشجویان بیشتری در این رخداد بزرگ حضور داشته باشند، خاطرنشان كرد: وزارت علوم در این خصوص سیاست هایی را پیگیری می كند كه از مهمترین آن می توان به گفتمان سازی قرآن در دانشگاهها و رشد و ترویج فضائل قرآنی در محیط دانشگاهی اشاره نمود.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود: توجه به آموزه های دینی و اخلاق كه در كتاب آسمانی ما، قرآن وجود دارد برای فضای امروز جامعه و دانشگاههای ما لزوم دارد.
وی اضافه كرد: بیشتر از ۷۰ درصد از ۴ هزار كانون دانشجویی كه در دانشگاههای مجموعه وزارت علوم فعال می باشند در حوزه علوم دینی، قرآنی و مذهبی فعالیت می نمایند.
غفاری اضافه كرد: یكی از دغدغه های ما این است كه آموزه های قرآن فقط در سطح نظر و ایده در میان دانشجویان نباشد بلكه ما بدنبال آن هستیم كه قرآن و آموزش های آن در سطح زندگی دانشجویی و علمی دانشجویان نمود داشته باشد.

1397/08/28
13:17:59
5.0 / 5
4372
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است