الگوی ترویج علم توسط مركز تحقیقات سیاست علمی تدوین میگردد

الگوی ترویج علم توسط مركز تحقیقات سیاست علمی تدوین میگردد

دانشگاه فارسی: رئیس مركز تحقیقات سیاست علمی كشور اظهار داشت: الگوی ترویج علم در كشور توسط این موسسه در حال تدوین است و انجام این طرح به تایید سازمان برنامه و بودجه باز رسیده است.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از وزارت علوم، وحید احمدی در نشست «بزرگداشت روز جهانی علم در خدمت صلح وتوسعه» با اشاره به جمعیت بالای دانشجویان، محققان، اعضای هیات علمی و رشد علمی مطلوب اظهار داشت: باوجود رشد علمی خوب، گسترش فرهنگ علمی در جامعه و همگانی كردن علم مورد اقبال كمتری قرار گرفت و علم در بین عامه، خواص و حتی مدیران فراگیر نشده است.
وی بودجه پایین علم و پژوهش در كشور و سهم پایین بخش علم در تولید ناخالص داخلی را نشانه خلاء ارتباطی مدیران با سوژه علم عنوان نمود و بر برنامه ریزی برای ترویج علم در تمامی سطوح جامعه اصرار كرد.
رئیس مركز تحقیقات سیاست علمی كشور اشاره كرد: در خیلی از كشورهای اروپایی و حتی ژاپن بعنوان یك كشور آسیایی در حركتی نمادین برای كم كردن مرزهای دانشگاه با جامعه، دیوارهای دانشگاه ها برداشته و ما باز باید به این سمت حركت نماییم.
احمدی عنوان كرد: ایران از نظر تولید علم در جایگاه خوبی است و فعالیت های امروز ما باید برای احداث نوآوری وتربیت نیروهای خلاق باشد.
وی با اشاره به تدوین الگوی ترویج علم در كشور اظهار داشت: در قالب این طرح می كوشیم وضعیت فعلی ترویج علم در كشور و چشم اندازی بین المللی از وضعیت ترویج علم در كشورهای دیگر را ترسیم نماییم و بتوانیم چارچوب ها و برنامه هایی اجرایی و عملی را برای حركت از وضعیت فعلی به وضعیتی مطلوب نمایش نماییم.
رئیس مركز تحقیقات سیاست علمی كشور با اشاره به اینكه خیلی از توانایی ها و ظرفیت های دانشگاه ها برای نظام علمی و عموم جامعه مغفول مانده است، اظهار داشت: وزارت علوم به مركز تحقیقات سیاست علمی كشور ماموریت داده تا مدل كارآمدی را برای ترویج دستاوردهای دانشگاه ها و مراكز علمی كشور تدوین كند.
احمدی اشاره كرد: با عنایت به فعالیت های این مركز برای ترویج علم، با موافقت رئیس بخش آموزش عالی یونسكو و مسئول برنامه كرسی های یونسكو، مركز تحقیقات سیاست علمی كشور بعنوان نهاد میزبان كرسی یونسكو در زمینه ترویج علم انتخاب شده است.

1397/08/22
18:26:18
5.0 / 5
3772
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است