به دلیل كاهش نرخ تولد؛

دانشگاههای كره جنوبی با كمبود دانشجو مواجه گشتند

دانشگاههای كره جنوبی با كمبود دانشجو مواجه گشتند

دانشگاه فارسی: آمار كره جنوبی نشان داده است این كشور با كمبود دانشجو روبرو است و درهمین راستا دانشگاه های این كشور مجبور به جذب دانشجوی خارجی هستند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، كاهش جمعیت به علت كاهش نرخ تولد در كره جنوبی مشكلات متعددی را در این كشور بوجود آورده است. یكی از این مشكلات كاهش تعداد دانشجویان در دانشگاه های كره جنوبی است. این روند سبب شده خیلی از دانشگاه ها به جذب دانشجویان خارجی مشغول شوند.
آمار ۲۰۱۸ میلادی میلادی نشان داده است میزان ثبت نام دانش آموزن تازه فارغ التحصیل كره جنوبی در دانشگاه های این كشور، به پایین ترین میزان از ۲۰۱۰ میلادی تابحال رسیده است. طبق این آمار فقط ۳۱۱۱۲۵ هزار دانشجو در ۲۰۱۸ میلادی نورسیده هستند. تعداد كل دانشجویان كره جنوبی هم هم اكنون به ۲.۰۳ میلیون نفر رسیده كه پایین ترین میزان طی ۸ سال اخیر است. همینطور این آمار ۲۰۵۸۳ نفر كمتر از دانشجویان در ۲۰۱۷ میلادی است.
دولت این كشور برنامه اصلاحاتی برای انطباق با كاهش تعداد دانشجویان اتخاذ نموده است. طبق این برنامه دولت، از تعداد دانشجوها در دانشگاه های غیر استاندارد كاسته شده است.
این روند به كاهش قابل توجه درآمد دانشگاه های كره جنوبی منجر گردیده است و بنابراین خیلی از دانشگاه ها تلاش دارند دانشجویان خارجی جذب كنند. بین ۲۰۰۶تا ۲۰۱۷ میلادی تعداد دانشجویان خارجی این كشور از ۳۲۵۵۷ به ۱۲۳۸۵۸ نفر رسیده كه نشان دهنده ۲۸۰ درصد رشد است.

1397/08/16
15:04:37
5.0 / 5
4398
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است