بررسی راهكارهای اشتغال دانشجویان دكتری در وزارت كار

بررسی راهكارهای اشتغال دانشجویان دكتری در وزارت كار

دانشگاه فارسی: معاونت كارآفرینی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، جلسه ای فوری برای بررسی راهكارهای پویش اشتغال دكتری غیرپزشكی تشكیل داد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، هفته گذشته پویش دكتری در اعتراض به بحران بیكاری قشر دكتری غیر پزشكی ۳ روز پی در پی روبروی مجلس تجمع برگزار كرد.
عیسی منصوری معاون كارآفرینی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، در روز دوم تحصن در جمع تحصن كنندگان حضور یافت و مقرر شد جلسه ای فوری برای بررسی راهكارهای پویش دكتری هماهنگ شود از همین رو نخستین جلسه، روز گذشته با حضور گروهی از اعضای پویش دكتری در وزارتخانه مذكور با حضور معاون كارآفرینی و مشاور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی و مدیر كل دفتر سیاست گذاری اشتغال تشكیل و برخی چالش ها و راهكارهای این پویش عنوان شد.
برخی راهكارهایی كه گروه ده نفره پویش عنوان كردند در مورد اصلاح و نظارت دقیق تر بر استخدامی ها و ضرورت استفاده از نیروی متخصص دكتری در سازمان ها و نهادها و همینطور شركت های دولتی و خصوصی به عنوان پژوهشگر در حوزه های مربوطه و بخشی دیگر از راهكارها در رابطه با فراهم سازی منابع لازم برای كارآفرینی بود.
عموزاده مسئول پویش دكتری در این خصوص اظهار داشت: جلسه روز گذشته نكات مثبت زیادی داشت و امیدواریم بزودی پویش دكتری در راه تحقق اهدافش قرار گیرد.
اصلاح آیین نامه بازنشستگی اساتید، احتساب دوره دكتری به عنوان سابقه كار، شفافیت فرایند جذب هیات علمی از دیگر موارد مطروحه در این جلسه بود كه مورد استقبال مسئولین حاضر در جلسه قرار گرفت.

1397/08/08
15:09:35
5.0 / 5
4449
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است