معاون فرهنگی وزیر علوم تاكید كرد؛

لزوم شناخت و پژوهش دانشگاهیان درباره پیاده روی اربعین

لزوم شناخت و پژوهش دانشگاهیان درباره پیاده روی اربعین

دانشگاه فارسی: معاون فرهنگی وزارت علوم بر نقش آفرینی تخصصی دانشگاهیان در همایش بزرگ اربعین تصریح كرد و اظهار داشت: پیاده روی اربعین می تواند از ابعاد مختلف مورد شناخت و پژوهش قرار گیرد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از دانشگاه ایلام، غلامرضا غفاری در نشست ستاد اربعین دانشگاهیان استان ایلام، با قدردانی از تلاش های دانشگاهیان دو استان ایلام و خوزستان در پیاده روی اربعین، تصریح كرد: این نقش آفرینی شایسته برای آموزش عالی كشور مایه مباهات است.
وی بر نقش آفرینی تخصصی دانشگاهیان در همایش بزرگ اربعین تصریح كرد و اظهار داشت: پیاده روی اربعین می تواند از ابعاد مختلف مورد شناخت و پژوهش قرار گیرد و اهمیت مبحث تا جایی است كه نخستین پیمایش این حركت توسط دانشگاه MIT انجام گرفت و منتشر گردید و این كار را هم به صورت مستمر ادامه داد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تصریح كرد: این مورد هم با تمام مولفه های عاشورا در دستور كار قرار گرفته تا در مقام شناخت درس های عاشورا و اربعین بیشتر از پیش وارد سبك زندگی ما شود.
وی با استقبال از پیشنهاد رئیس دانشگاه ایلام برای تشكیل اردوگاه فرهنگی اربعین اظهار داشت: این بلندنظری و نگاه فرااستانی و فراملی دانشگاه ایلام كه تنها مربوط به ایلام و حتی ایران نیست و این دستاورد مهم اربعین برای دانشگاه های ما است.
وی بر هم افزایی دانشگاه های داخل كشور و مطالعات بین فرهنگی و بین المللی توسط نسل دانشگاهی جوان تاكید كردو اظهار داشت: نقش آفرینی انجمن های علمی و دانشجویی در همایش اربعین با عنایت به تجربه علمی و مهارتی، هم مجموعه ها را توانمندتر می كند و هم حس تعلق و خودباوری و توجه به هویت ملی و دینی را تقویت می كند.

1397/08/05
14:31:23
5.0 / 5
4675
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است