توسط ستاد علوم شناختی؛

طرح های پژوهشی حوزه علوم شناختی فراگیر جامعه حمایت می شوند

طرح های پژوهشی حوزه علوم شناختی فراگیر جامعه حمایت می شوند

دانشگاه فارسی: ستاد توسعه علوم شناختی از طرح های پژوهشی حوزه علوم شناختی با تمركز بر مسائل شناختی فراگیر جامعه حمایت می كند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در جهت اهداف و اولویت های راهبردی، برای توسعه و گسترش دانش علوم شناختی در سطح كشور، نهمین فراخوان پشتیبانی از طرح های پژوهشی را با تمركز جدی بر مسائل شناختی فراگیر جامعه در نیمه دوم پاییز امسال برگزار می نماید.
طرح های پژوهشی می توانند رساله و رساله های دانشجویی باشند. ستاد علوم شناختی از محققانی كه تا كنون در زمینه علوم شناختی فعالیت متمركزی نداشته اند هم حمایت می كند تا بتوانند طرح خویش را اجرایی كنند.
طرح های دو گروه از محققان مورد حمایت ستاد قرار می گیرد؛ گروه اول، طرح های پیشنهادی محققان كه شامل حداقل دو رساله (كارشناسی ارشد/ دكتری) می شود، از جانب ستاد حمایت خواهند شد؛ این طرح ها باید در جهت اهداف پژوهشی، توسعه فناوری یا خدمات در حوزه شناختی باشند.
طرح های گروه دوم، با هدف تعمیق و گسترش توسعه فناوری، عرضه خدمات و انجام تحقیقات اصیل و در مرزهای دانش توسط ستاد پشتیبانی خواهد شد؛ هدف این طرح ها می بایست تشكیل تیم های بین رشته ای در حوزه علوم شناختی در جهت یك خط پژوهشی باشد.
طرح های پژوهشی باید در حوزه های «بازتوانی و ارتقاء توانمندی های شناختی»، «پژوهش های كاربردی و بنیادی در آموزش و پرورش شناختی»، «پژوهش های كاربردی و بنیادی در علوم شناختی زبان (زبان شناسی شناختی)»، «پژوهش های شناختی مبتنی بر نگاشت مغز»، «توسعه ابزارها و فناوری های مطالعه رفتار زمانی-شبكه ای مغز»، «پژوهش های شناختی در حوزه های بالینی و علوم اعصاب شناختی»، «توسعه فناوری های شناختی در رابطه با ارتباط بین مغز و ماشین و مغز با مغز»، «مطالعات بنیادی و نظریه پردازی در حوزه علوم شناختی»، «مدل سازی شناختی» و «روانشناسی شناختی» باشند.
همچنین همواره طرح های پژوهشی در حوزه های مشترك شناختی و علوم انسانی مانند شناخت اجتماعی، اقتصاد شناختی، مدیریت شناختی و انسان شناسی شناختی مورد توجه قرار دارد.
تاكنون بیش از صد و سی طرح پژوهشی و مطالعاتی در مراكز علمی كشور با حمایت ستاد علوم شناختی در حال اجرا هستند.

1397/07/04
22:51:24
5.0 / 5
4395
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دانشجو , دكتری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است