استادیار دانشگاه موناش استرالیا :

لزوم همكاری ایران و استرالیا در زمینه علوم و فناوری های شناختی

لزوم همكاری ایران و استرالیا در زمینه علوم و فناوری های شناختی

دانشگاه فارسی: استادیار دانشگاه موناش استرالیا خواهان گسترش فعالیت های مشترك تحقیقاتی در زمینه های علوم شناختی میان محققان استرالیایی و ایرانی شد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، دكتر آنتونیو وردجو گارسیا، استادیار مطالعات اعتیاد در دانشگاه «موناش» استرالیا، توسعه و گسترش فعالیت های مشترك پژوهشی در زمینه های علوم شناختی بخصوص در امر مداخلات شناختی و بازتوانی شناختی میان كشورش و ایران را حائز اهمیت دانست و بر همكاری دوجانبه میان محققان دو كشور تاكید نمود.
عضو هیات علمی دانشگاه موناش استرالیا سطح دانش و توسعه علوم در فضاهای آموزشی و تحقیقاتی در ایران را مطابق با استانداردهای جهانی دانست و اظهار داشت: شركت گسترده دانشجویان، اساتید، محققان و پژوهشگران چندین كشور در این كنگره بین المللی، مبین ترویج و ارتقای دانش به خصوص علاقه مندی به توسعه علوم شناختی در ایران است.
وی انجام طرح های تحقیقاتی در زمینه مداخلات شناختی، بازتوانی شناختی و تصمیم گیری در زمینه اعتیاد را حاصل تجربیات خود دانست و اضافه كرد: عرضه مقالات گسترده از جانب محققان و اساتید در ارتباط با راه های پیشگیری از اعتیاد، بررسی مداخلات شناختی و بازتوانی شناختی به كنگره بین المللی دانش اعتیاد، نشانه ترویج و توسعه علوم شناختی در ایران است.
استادیار دانشگاه موناش استرالیا خاطرنشان كرد: با عنایت به وجود ظرفیت و پتانسیل های فراوان علمی، آموزشی و پژوهشی، در ایران، محققان اساتید و متخصصان ایران و استرالیا می توانند در بخش های مختلف تحقیقاتی بخصوص در حوزه های علوم شناختی با یكدیگر همكاری مشترك داشته باشند.
وی افزایش سطح آگاهی و اطلاعات در زمینه اعتیاد بخصوص در بین جوانان را از طریق های اصلی پیشگیری از این پدیده اجتماعی دانست و تصریح كرد: توجه به توانبخشی و بازتوانی شناختی معتادان هم امری ضروری می باشد و به همكاری و تلاش های گسترده نیاز دارد.
محقق حوزه علوم شناختی، نحوه ارائه و انتقال اطلاعات در مورد یافته های تحقیقاتی در بخش های علوم شناختی بخصوص دانش اعتیاد را یك راهكار موثر و مفید برای پیشگیری از اعتیاد، بازتوانی و توانبخشی معتادان و بررسی مداخلات شناختی در بین افراد مبتلا یاد كرد و اظهار داشت: پژوهشگران و متخصصان وظیفه مهمی برای مقابله با اعتیاد در بین افراد بخصوص جوانان بر عهده دارند.

1397/06/29
12:41:18
5.0 / 5
4229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است