نامه ۴۰ بسیج دانشجویی كشور؛

رای منفی مجلس به طرح شفافیت آراء نمایندگان به معنای فریب مردم است

رای منفی مجلس به طرح شفافیت آراء نمایندگان به معنای فریب مردم است

دانشگاه فارسی: بسیج دانشجویی ۴۰ دانشگاه كشور در نامه ای به نمایندگان مجلس با فریبكارانه خواندن رفتار كسانی كه به طرح شفافیت آراء رای منفی دادند بر پیگیری انتشار اسامی این نمایندگان تاكید نمود.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، ۴۰ بسیج دانشجویی كشور در نامه ای خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم تصویب فوریت طرح شفافیت آراء نمایندگان مجلس، تاكید كردند: نمایندگانی كه نسبت به طرح شفافیت آراء اعلام موافقت كردند ولی رأی منفی دادند، مردم را فریب داده اند و بسیج دانشجویی پیگیر انتشار اسامی این نمایندگان خواهد بود.
متن این نامه به شرح زیر است:
بسمه تعالی
نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
سلام علیكم
هماهنگونه كه مستحضرید به تازگی طرح هایی در جهت شفافیت آراء و اعمال نمایندگان تهیه گردید و پیش نویس این طرح ها با موافقت حدود ۱۶۰ الی ۱۹۰ نفری نمایندگان مواجه گردید و بعد از سال ها شاهد اتفاقی مبارك در زمینه شفافیت عملكرد نمایندگان مجلس بودیم تا زمینه ای برای نظارت مستقیم مردم بر نمایندگان منتخب گردد.
لكن مع الأسف طی رفتاری فریب كارانه از جانب برخی نمایندگان، علی رغم آنكه پیش نویس این طرح ۵۵درصد رأی موافق از نمایندگان دریافت كرده بود، در صحن مجلس و در هنگام عمل تنها نزدیك به ۲۰درصد نمایندگان یعنی ۵۹ نفر به یك فوریت این طرح رأی مثبت داده و در واقع حداقل ۳۵درصد نمایندگان با وجود آنكه در برابر رسانه ها و چشمان مردم در ظاهر خویش را موافق شفافیت آراء معرفی كردند، در عمل مانع اجرای این طرح تا آخر عمر مجلس دهم شدند تا هم چنان ثابت كنند مردم را محرم خویش نمی دانند.
متاسفانه عده ای محافظه كار و یا مغرض، مردم را از تحولی مصلحانه در فضای سیاسی كشور محروم كردند كه می توانست به معنای حقیقی كلمه نظارت مردم بر نمایندگان شان را محقق ساخته و هم چنین مجلس را از حضور افرادی كه قصد سوءاستفاده از جایگاه نمایندگی شان دارند، تصفیه كرده و معنایی تازه به مفهوم خانه ملت ببخشد.
بی شك با تصویب این طرح بساط لابی گری ها و سیاسی كاری ها و بده بستان های سیاسی در مجلس جمع می گردید و تنها عامل اثرگذار بر رأی هر نماینده، رضایت مردمی كه وی را انتخاب كرده اند، می گشت و این یعنی تحقق خواست و اراده مردم در حكومت.
درحالی كه همه می دانیم شفافیت آراء نمایندگان و عدم اثرگذاری سیاسی كاری ها در رأی آنان در شرایطی كه كشور دچار جنگ اقتصادی می باشد، می توانست به قطع ید خرابكاران و ستون پنجم های اقتصادی دشمن و سودجویان وفرصت طلبان داخلی منجر شود، اما در كمال تعجب حتی یك فوریت این طرح به بهانه در اولویت نبودن نسبت به مسائل اقتصادی رأی نیاورد تا بعد از اتمام جلسه رأی گیری، نمایندگان در همان شرایط اقتصادی مذكور و با تشخیص صحیح اولویت ها به تعطیلات تابستانه بروند!
ما بعنوان جنبش دانشجویی در ابتدا از ۵۹ نفری كه به این طرح رأی مثبت دادند تقدیر به عمل آورده و اقدام ناپسند صورت گرفته از سوی برخی نمایندگان مجلس در رای ندادن به این طرح را كه قبل از این در برابر مردم اعلام پشتیبانی از طرح شفافیت آراء خودشان كردند و در روز رأی گیری به آن رأی منفی دادند را فریب مردم دانسته و از ایشان مطالبه می نماییم شهامت آن را داشته باشند كه در برابر انظار عمومی و در حضور رسانه ها ضمن عرضه دلیل منطقی، مخالفت خویش را به صورت رسمی اعلام كنند.
در غیر این صورت بسیج دانشجویی از آنجایی كه بر خود لازم می داند تا به صورت شفاف مردم را در جریان عملكرد نمایندگان منتخب شان قرار دهد، ضمن انتشار اسامی این افراد، به طور گسترده این اقدام غیراخلاقی و فریب كارانه آنها را خاصتا در حوزه انتخابیه شان برای مردم اطلاع رسانی و تشریح خواهد نمود.
باشد كه همگان بدانند مردم و چشم ناظر آنها، جنبش دانشجویی، به هیچ وجه فریب كاری را تاب نیاورده و این اقدامات شنیع را بی پاسخ نخواهند گذاشت.
والسلام علی من اتبع الهدی
بسیج دانشجویی دانشگاه تهران
بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)
بسیج دانشجویی دانشگاه امیركبیر
بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی
بسیج دانشجویی دانشگاه شریف
بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی
بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت
بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی
بسیج دانشجویی دانشگاه جامع امام حسین(ع)
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی
بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد
بسیج دانشجویی دانشكده فنی حرفه ای تهران
بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی
بسیج دانشجویی دانشگاه مالك اشتر
بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات
بسیج دانشجویی دانشكده فنی و حرفه ای شهید شمسی پور
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعت هواپیمایی
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد سما تهرانسر
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توان بخشی تهران
بسیج دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا همدان
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی همدان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشكی همدان
بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی
بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان

1397/06/18
14:30:41
5.0 / 5
4689
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است