رئیس سازمان امور دانشجویان خبرداد:

احداث خوابگاه های دانشجویی با پرداخت یارانه بانكی در ۶ دانشگاه

احداث خوابگاه های دانشجویی با پرداخت یارانه بانكی در ۶ دانشگاه

دانشگاه فارسی: رئیس سازمان امور دانشجویان درمورد كمك به احداث خوابگاه های دانشجویی با پرداخت یارانه بانكی با استفاده از بخش خصوصی اظهار داشت: این دستورالعمل در ۶ دانشگاه عملیاتی شده است.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از وزارت علوم، مجتبی صدیقی اظهار داشت: تامین امكانات رفاهی مناسب برای دانشجویان با هدف احترام به كرامت انسانی دانشجو، افزایش اعتبارات وام دانشجویان و وام ویژه دكتری، كمك به اجرای احداث خوابگاه های دانشجویی با پرداخت یارانه سود بانكی با استفاده از بخش خصوصی و اعمال سیاست های تشویقی و تنبیهی در بازپرداخت ها همچون اقدامات انجام شده توسط سازمان امور دانشجویان طی یك سال قبل است.
وی با اشاره به تغییرات صورت گرفته در وام های دانشجویی اضافه كرد: وام های روزانه دانشجویان ۲۳ درصد، اعتبار هزینه شده برای وام های ویژه دكتری دو برابر افزایش و اعتبار وام های شهریه دانشجویان ۵ درصد كاهش نسبت به سال مشابه داشته اند.
رئیس سازمان امور دانشجویان درمورد كمك به اجرای احداث خوابگاه های دانشجویی با پرداخت یارانه بانكی با استفاده از بخش خصوصی تصریح كرد: هم اكنون این دستورالعمل به دانشگاه ها ارسال و در ۶ دانشگاه هم عملیاتی شده است.
صدیقی اضافه كرد: با مجوز هیات امنا، كمپین بخشودگی برای دانش آموختگان بدهكار دوبار برگزار گردید كه با استقبال خوبی مواجه و بخش قابل توجهی از مطالبات وصول شد.
وی برنامه ریزی برای توسعه جذب دانشجوی خارجی بخصوص از كشورهای همسایه و اسلامی، توسعه اعطای فرصت های كوتاه مدت تحقیقاتی دانشجویان دوره دكتری داخل دانشگاه ها و توسعه پذیرش دانشجویان غیرایرانی را از دیگر فعالیت های این سازمان عنوان نمود.
رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: فرصت های كوتاه مدت تحقیقاتی با ۲۱ درصد افزایش، پذیرش دانشجویان غیرایرانی بورسیه با ۱۴ درصد كاهش و پذیرش دانشجویان غیرایرانی و غیربورسیه هم با ۱۵ درصد افزایش نسبت به سال مشابه همراه بوده است.
صدیقی بهبود و توسعه سامانه كامپیوتر خدمات الكترونیكی برای تسهیل فرآیندهای اداری و مدیریتی و بهره برداری كامل از سامانه جامع خدمات امور دانشجویان (سجاد) را از دیگر فعالیت های این سازمان عنوان نمود.
وی تصریح كرد: هم اكنون از ۷۰ فرآیند تعریف شده در بخش های مختلف سازمان، ۶۳ فرآیند عملیاتی و یا در حال بهره برداری است.
رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: ارتقا برنامه های سلامت جسمی، روحی، مشاوره ای و اجتماعی دانشجویان با تاكید بر توانمندسازی و پیشگیری، اجرای برنامه دانشگاه عاری از دخانیات در ۱۲ دانشگاه، اجرای بخش هایی از برنامه استاندارد پیشگیری از مصرف مواد در ۱۰۰ دانشگاه، برگزاری كارگاه های آموزشی مهارت های زندگی با بیش از ۸۵۰ هزار ساعت در مراكز مشاوره و عرضه خدمت به ۲۴۳ هزار نفر در مراكز بهداشت و درمان از دیگر برنامه های این سازمان بوده است.
صدیقی اجرای طرح مداخله در شكست های عاطفی و مدیریت روابط بین فردی دانشجویان در ۳۲ دانشگاه و توسعه و پشتیبانی از فعالیت های كانون های همیاران سلامت روان در ۱۱۸ دانشگاه را از دیگر اقدامات انجام شده توسط سازمان امور دانشجویان عنوان نمود.
به گفته وی گسترش فعالیت های فوق برنامه دانشجویان برای انجام فعالیت های سالم با هدف افزایش نشاط و امید دانشجویان، حضور در یونیورسیاد جهانی دانشجویان و كسب مقام دهم جهان بین ۱۴۴ كشور و كسب ۲۳ نشان (۸ طلا، ۴ نقره و ۱۱ برنز)، سامانه ای سازی ۹۰ درصد ثبت فعالیت های ورزشی، افزایش ۱۲ درصدی تحت پوشش قرار گرفتن دانشجویان در بخش ورزش همگانی و قهرمانی و اضافه شدن ۷ هزار متر مربع به فضاهای ورزشی همچون اقدامات دیگر این سازمان است.

1397/06/10
16:01:01
5.0 / 5
4556
تگهای خبر: آموزش , بورسیه , خدمات , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است