رئیس صندوق رفاه دانشجویان:

ساخت سرای متأهلی برای ۲۵هزار دانشجو، ۲ برابر شدن وام متاهلی

ساخت سرای متأهلی برای ۲۵هزار دانشجو، ۲ برابر شدن وام متاهلی

دانشگاه فارسی: رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از ساخت ۲۵ هزار خوابگاه متاهلی در طول برنامه ششم توسعه در صورت تامین اعتبار لازم اطلاع داد.ذوالفقار یزدان مهر در گفتگو با خبرنگار مهر درباره كمبود خوابگاه های متاهلی و برنامه صندوق رفاه دانشجویان برای توسعه این خوابگاه ها اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه تاكید ویژه ای شده است كه با كمك دولت، سراهای متاهلی (خوابگاه های متاهلی) توسعه یابند.
وی افزود: درمصوبه اخیر صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم هم احداث یك یا دو سرای متاهلی تصویب شده است، حتی بعضی از دانشگاه ها مشغول ساخت شهرك های رفاهی متاهلی هستند.
مشاور وزیر علوم و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با تاكید براینكه، توسعه سرای متاهلی مورد حمایت ما است اضافه كرد: در قالب تسهیلاتی كه پرداخت می نماییم اولویت با دانشجویان متاهل است تا كمبود سرای متاهلی جبران شود.
دو برابرشدن وام ودیعه مسكن دانشجویان متاهل
وی افزود: هم اكنون برای توسعه سراهای متاهلی ۲ كار انجام داده ایم اول اینكه كمك رهن و وام مسكن دانشجویان متاهل را دو برابر كرده ایم، درسال گذشته وام ودیعه مسكن دانشجویان متاهل در تهران ۷ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان بود كه به ۱۵ میلیون تومان، در كلان شهرها ۶ میلیون تومان به ۱۲ میلیون تومان و در سایر شهرها ۴ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان به ۹ میلیون تومان افزایش یافت.
یزدان مهر افزود: این سبب شده بود كه خوشبختانه بخش عمده ای از دانشجویان از این ظرفیت استفاده كنند بعضی از دانشگاهها هم در این زمینه به كمك ما آمدند. مانند دانشگاه های صنعتی شریف، علامه طباطبایی و علم و صنعت كه معادل تسهیلاتی كه ما به دانشجویان متاهل پرداخت كردیم همان مقدار هم دانشگاه پرداخت كرد و دانشجو توانست در فضای متاهلی خوبی اسكان یابد.
مشاور وزیر علوم و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اضافه كرد: در دانشگاه شهیدبهشتی هم خوشبختانه خیرین با مجتمعی كه احداث كردند بخش قابل توجهی از دانشجویان متاهل را اسكان دادند.
حركت دانشگاه ها به سمت شهرك های رفاهی متاهلی
وی اضافه كرد: در مذاكراتی كه با دانشگاه ها داشتیم حتی بعضی از دانشگاه ها به سمت شهرك های رفاهی متاهلی حركت كرده اند مانند دانشگاه علامه طباطبایی كه این برنامه را پیگیری می كند.
یزدان مهر اضافه كرد: در بحث تسهیلات ۵۰۰ میلیارد تومانی كه برای ساخت خوابگاه ها ظرفیت سازی شده، ساخت خوابگاه های متاهلی در اولویت است.
ایجاد سرای متاهلی برای ۲۵ هزار دانشجو در طول برنامه ششم
وی یادآوری كرد: یك هزار و ۱۰۰ دانشجوی متاهل در خوابگاه های متاهلی ساكن هستند و در طول برنامه ششم در صورتیكه اعتبارات لازم تامین گردد، برای ۲۵ هزار نفر از دانشجویان خوابگاه متاهلی تولید خواهیم كرد.

1397/05/20
15:08:31
5.0 / 5
4055
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است