معاون وزیرعلوم خبرداد:

استفاده از ظرفیت های موجود كشور برای ارتقای تئاتر دانشگاهی

استفاده از ظرفیت های موجود كشور برای ارتقای تئاتر دانشگاهی

دانشگاه فارسی: معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، از تلاش این معاونت جهت استفاده از ظرفیت های موجود در سطح كشور برای ارتقای تئاتر دانشگاهی اطلاع داد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از وزارت علوم، غلامرضا غفاری در در مراسم تقدیر از عوامل برگزاری بیست و یكمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران اضافه كرد: برگزاری جشنواره هایی همچون تئاتر دانشگاهی نیازمند یك طراحی و برنامه ریزی وسیع و فرآیندهای گسترده است تا به فرجام و نتیجه برسد. از این رو جا دارد از همت و تلاش این عزیزان كه یاریگر مجموعه معاونت فرهنگی و اجتماعی بوده اند سپاس و قدردانی شود.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مورد معرفی دبیر جشنواره بیست و دوم تئاتر دانشگاهی اظهار داشت: در آستانه شروع فرایند بیست و دومین دوره جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی هستیم از این رو در صدد هستیم در مدت زمان كوتاهی دبیر جشنواره را تعیین نماییم تا فرآیند و ماموریت جشنواره آغاز شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تصریح كرد: گروه های تئاتری كه در جشنواره آثار خویش را عرضه می دهند به اجرای نمایش در دانشگاه و برای دانشجویان بپردازند تا بتوانیم در دانشگاه هم شاهد اثرات این دستاورد عظیم باشیم. برای رسیدن به این هدف لازم است تعامل گسترده ای درخلال حوزه معاونت فرهنگی و سایر نهادهای مسئول در حوزه تخصصی تئاتر به عمل آید.
وی همینطور به اهمیت كانون های فرهنگی و هنری در دانشگاه ها اشاره نمود و اضافه كرد: كانون هایی كه در حوزه تئاتر فعالیت دارند نیازمند حمایت بیشتر هستند چون كه فعال ساختن این كانون ها و بوجود آوردن انسجام در میان آنها می تواند آینده تئاتر دانشگاهی را تضمین كند.
وی اضافه كرد: به دنبال تشكیل مجامع تخصصی كانون های فرهنگی و هنری هستیم و در این زمینه هماهنگی هایی با سازمان های مختلف انجام خواهیم داد.
در آخر مراسم غفاری بااهدای لوح تقدیر و هدیه از زحمات دانشجویان و عوامل اجرایی جشنواره قدردانی كرد.

1397/04/19
13:23:30
5.0 / 5
4371
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است