معاون دانشجویی دانشگاه تاكید كرد:

تامین خوابگاه برای تمامی دانشجویان روزانه دانشگاه تهران

تامین خوابگاه برای تمامی دانشجویان روزانه دانشگاه تهران

دانشگاه فارسی: معاون دانشجویی دانشگاه تهران اظهار داشت: هم اكنون برای دانشجویان روزانه این دانشگاه در تمامی مقاطع خوابگاه تدارك دیده شده است.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از دانشگاه تهران، حسن به نژاد در نشست مشترك شورای معاونین آموزشی و دانشجویی دانشگاه تهران اظهار داشت: یكی از سیاست های كلان دانشگاه عرضه خدمات رفاهی همچون خدمات خوابگاهی با كیفیت و مطلوب است و در جهت رسیدن به این هدف گام هایی برداشته شده است و امید داریم بتوانیم شرایط بهتری را فراهم آوریم.
وی اضافه كرد: ما برای جلب نظر دانشجویان و مرتفع ساختن دغدغه های معاونین آموزشی واحدها به دنبال یك الگوی مناسب هستیم و بر حسب نیازها و مشكلاتی كه در اجرا وجود دارد باید برنامه های خویش را تدوین و شرایط را بر مبنای امكانات و نیاز دانشگاه پیش ببریم.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران با اشاره به اینكه هم اكنون برای دانشجویان روزانه در تمامی مقاطع خوابگاه تدارك دیده شده است، تصریح كرد: برای دانشجویان خارجی، پسادكترا، فرصت های مطالعاتی و استادان فرصت های مطالعاتی خوابگاه در نظر گرفته شده است.
به نژاد تصریح كرد: تنها مشكل ما درباره دانشجویان نوبت دوم است كه البته در این زمینه برای دانشجویان دكتری با افزودن بیش از یك هزار تخت خوابگاهی مشكل حل شده است.
وی عنوان كرد: با ظرفیت سنجی های استانداردی كه صورت می گیرد و با اجاره فضاهای خوابگاهی كمبودهای اضافه بر آن ظرفیت جبران می گردد و به علت نبودن فضای خوابگاهی كافی در سال های گذشته هزینه هایی برای اجاره خوابگاه پرداخت شده است.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران با اشاره به اینكه به دانشجویان شبانه اگر خوابگاه و تغذیه عرضه شود، همه هزینه شهریه ای كه در جهت حل مشكلات دانشگاه برنامه ریزی شده برگشت داده می شود، اضافه كرد: در سال قبل برای اجاره هر تخت ۳۳۰ هزار تومان هزینه و برای هر شخص سالیانه حدود چهار میلیون تومان اجاره خوابگاه پرداخت شده است.
به نژاد اضافه كرد: البته با در نظر گرفتن تغذیه باید گفت تمامی شهریه سالیانه دانشجو به گونه ای عودت داده می شود. در صورتیكه برای خوابگاه و تغذیه این دانشجویان دولت هیچگونه هزینه ای را به دانشگاه پرداخت نمی نماید.
به گفته وی اگر در شوراها این نكته اثبات شود، كه عرضه خدامات رفاهی به دانشجویان نوبت دوم از لحاظ اقتصادی به نفع دانشگاه نیست، می توان ظرفیت خالی را با دانشجوی روزانه تكمیل كرد كه در این راستا هم دولت سرانه بهتری خواهد داد و هم دانشگاه می تواند بر مبنای رتبه و شرایط دانشجویان برتر را پذیرش كند.

1397/04/11
22:21:25
5.0 / 5
4461
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است